Čekám 4. dítě. Jak jste se cítily?

monib66
6. srp 2024

Nečekaně si k nám našlo cestu další miminko. Jsem aktuálně na konci 5tt.

Jak u vás probíhalo čtvrté těhotenství?
U prvního syna jsem měla jen ranní nevolnosti, občas se mi zvedl žaludek, u dcery jsem prozvracela celý 1.trimestr a u posledního syna jsem měla žaludek na vodě celý den. Všechny 3 předchozí těhotenství mi začaly nevolnosti až na konci 6tt, teď už na začátku 5tt.

Jaký byl váš 4tý porod? A co 6ti nedělí?

Jsem zvědavá, jak to všechno bude probíhat u nás, a ač mám z toho velký respekt a malinko i strach, tak se zároveň i těším na to malinký voňavý miminko 🙂

rnika
6. srp 2024

U mě průběh asi stejně jako předchozí tři. Třetí a čtvrtý porod jsem měla cisare- tak to bohužel neporadím.

kosi_cek
7. srp 2024

@monib66 , jedno je jisté, člověk si zase připomene, co vše prožíval s předchozími dětmi, ale potká se i s něčím úplně novým, co před tím ještě nezažil, takže kdo ví? Každé dítko dokáže něčím překvapit 😉.Mé čtvrté těhotenství bylo jedno z těch, kdy mi bylo lépe, než v jiných těhotenstvích (za to s naším pátětem mi bylo nejhůř ze všech, fuj, nevolnosti taky hodně brzy a 24 hodin 🤮, člověk hold nikdy neví, kterou variantu si vylosuje, přijde mi, že v tomto není vůbec nic automaticky dané...), užívala jsem si fakt, že jsem mohla zůstat naplno aktivní, celkově jsem si to v té kombinaci vychutnávala i pracovně, porod krásný, v šestinedělí jsem oplývala energií...a prostě bych řekla, že jsem tehdy byla na takovém svém mateřském vrcholu, bylo to jistě dáno i tím, že jsem byla už zkušená a taková odpočatá, 3 starší děti byly už starší (nejmladšímu tehdy bylo 5), popravdě jsem si ani moc nedovedla představit, že skončím zase u plen a td, ale jakmile jsem porodila, doslova jsem se v tom začala s radostí rochnit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru