Přemýšlíte, kam byste si zajeli na adventní trhy, všechno v okolí už znáte a jste trochu dobrodružní? Pokud jste z východu republiky, je pro vás ideální Riga s odletem z Krakowa. V pátek si zajedete na adventní trhy tam, přespíte v blízkosti letiště, v sobotu ráno odletíte do Rigy, projdete si město a třeba místní největší trh v Evropě, v neděli si skočíte na procházku k moři a večer zase zpátky do Krakowa.
Ryanair má ideální víkendové letenky, tedy v sobotu brzo ráno odlet, v neděli večer přílet. Polsko i Lotyšsko patří mezi levnější země, což oceníme především při ubytování za pár korun.
V Londýně jsme, kromě jiného, nakoupili i tropické ovoce, které u nás nejde sehnat. Je ode mě jedině fér říct, že u většiny je to moc dobře.
Nejodpornější asi byla curuba a snake fruit (ten žlutý banán vlevo a hned vedle to s hadí kůží na sobě). Dragon fruit je strukturou asi jako kiwi, ale úplně bez chuti. V pohodě byly variace liči (to z obou stran od dragon fruit). Tamarillo, vpravo dole, bylo chuťově asi druhé nejhorší, custard apple, taková ta zelená příšera uprostřed, byla naopak rozhodně nejlepší, chuťově a strukturou banán a hruška. Rose apple, v plastovém obalu, bylo osvěžující, křupavé, ale asi mi jednou taky stačilo. Na červené banány se teprve chystáme.
V místním obchodě jsme sehnali i ananas, zralé mango a meloun po jedné libře. Mají tam hodně nabídek baleného nakrájeného ovoce, které si lidi berou na svačinu bez přípravy. My jsme měli možnost nože i krajecího prkýnka, tak jsme spoustu peněz ušetřili 😀
Anglická snídaně, ve Skotsku.
Vejce, slanina, fazole, klobásky, žampion, hash brown, haggis (skotský přídavek), chleba.
Z věcí, které úplně neznáme, se tady na snídani jí třeba black pudding, což je prostě české jelito. Krájí to na kolečka a osmahnou.
Haggis je směs vloček, krup a jehněčích vnitřností, které se vaří v jehněčím žaludku. Zní to superodpudivě, ale chutná to úžasně. A mi můžete věřit, já jsem skoro vege a 90% masa nejím, protože mi smrdí, nechutná nebo oboje 😊
Milý deníčku.
Dnes jsem se inspirovala internetem a do koblížkového těsta přidala, pro měkčí texturu, brambory. V chuti nejdou poznat a myslím, že obyčejné kynuté koblížky jenom z mouky by chutnaly stejně. Americký recept vyžadoval určitý druh brambor, které opravdu nemám.
Milý deníčku, dnes jsem si osvěžila svou zásobu nejrůznějších nadávek, protože obyčejné brambory tuhle z Tesca udělají z koblížkového těsta maglajz.
No ale s přidáním tří hrstí mouky se všechno hravě zvládlo.