Padnoucí boty neexistují. Jaký zvolit kompromis?

Zodpovězené
11. zář 2019

Dobrý den,

opět došlo na naši noční můru, shánění boty pro 2,5 leté dítě. Problém je v tom, že nožku má širokou (15.5*6.9 cm), tvarem prstů ploutvičku, s vysokým nártem, ale užší v kotníku. K tomu valgózní paty (řešíme s fyzio), kvůli kterým chodí po vnitřní straně chodidel.

Na podzim jsme k vyzkoušení pořídili následující:

  • Vivobarefoot, které naprosto neseděly
  • Camper, taktéž neseděly, dítě v nich navíc chodí jako Kačer Donald
  • Fare nedokázal na nárt ani obout, s výjimkou plátěnek, u kterých ale vadí absence opatku
  • Beda nelze dostatečně utáhnout kolem kotníku.

Do jakéhosi druhého kola se tak dostaly Baby Bare Febo Sneakers a Jonap B1 s novým typem podrážky. Ani jedny ale nesedí dokonale, obkres se sice do boty vejde bez poničení, nicméně dítě si po chvíli stěžovalo, že boty chce sundat, protože tlačí. Mám za to, že je to minimálním prostorem u malíčků, i na nártu zůstával po cca 15minutovém zkoušení otisk. Kožené Jonap by možná ještě i mírně povolily, ale ve stylu chůze a postavení nohy mi přišly lepší Baby Bare, které jako by lépe držely paty ve správné poloze.

V minulosti jsme zkoušeli i Pegres, Tikki a další, žádné bohužel nesedí, ať už v prstech, nártu nebo kotníku, popř. neudrží patu.

Který kompromis byste spíše doporučila, byly by to tzv. menší zlo Baby Bare nebo Jonap?

Děkuji!

Dobrý den,

z těchto dvou bych volila boty na tkaničku, BB Sneakers i Jonap na suchý zip mají krátké pásky, model na tkaničku jde lépe přizpůsobit. Na šířku ale budou naknap.
Možná by stály za zkoušku i BB celoroční model Febo, na vyšší nárt sedí lépe než Sneakers, otázka je, jestli budou ok i okolo kotníku.
Jiné mě už s danými požadavky nenapadají (hlavně kvůli absenci opatku) - asi by stálo za zvážení nechat ušít na míru (tipy najdete u mě na blogu).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot