Vliv chronické nemoci na otěhotnění + horší spermiogram. Je to možná překážka k otěhotnění?

Zodpovězené
10. čer 2024

Dobrý den, pane doktore,

https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Bohužel se nám první cyklus nezadařilo. Teď jsem začala druhý cyklus Clostilbegyt, ale ráda bych věděla, zda je možné přirozeně otěhotnět s tímto spermiogramem, viz foto. Spermiogram je z konce února 2024. Od té doby bere partner kotvičník, vit. E, selen a zinek. Nový zatím neudělán.
Hormony mám v pořádku. AMH 5,5, je mi 27 let a partner má 53 let(a 3 děti).

A myslíte si, že může mít vliv na plodnost, když mám Crohnovu nemoc (od 2013). Beru biologickou léčbu Stelaru.

Je možné, že je překážka i kvůli tomu?

Děkuji Vám za odpověd.

Dobrý den,

ejakulátu bylo menší množství, ostatní parametry jsou v pořádku na přirozené otěhotnění. U Crohna záleží, jak jste kompenzovaná - pokud dostatečně, tak by mělo jít otěhotnět přirozeně.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz