Velmi nízké AMH. Jaké mám možnosti a šance?

Zodpovězené
4. bře 2023

Dobrý den, pane doktore,

již jsem Vám zde jednou psala a moc Vám děkuji za odpověď. Jednalo se o to, že mám uterus duplex, což jste neviděl jako překážku otěhotnění. Viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Přesto se nám nedaří, a tak jsme podstoupili vyšetření v CARu. Hormonální profil vyšel dobře, ale výsledek AMH je zdrcující: 0,26. Je mi čerstvě 32 let. Tento cyklus mám prý jen jeden folikul na levém vaječníku. Cykly předtím, sledované gynekoložkou, to nebylo o nic slavnější.
Přítel má spermiogram v pořádku.

Můžete mi prosím nastínit, jaké mám možnosti a šance?

Vím, že stačí jen jedno vajíčko, ale... Dárcovská vajíčka neberu jako možnost (zatím...).

Děkuji za odpověď.

Kateřina

Dobrý den,

já bych se snažil otěhotnět přirozeně, ovariální rezervu máte sice nízkou (na podkladě AMH), ale kvalita vajíček by měla být výborná.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz