Pozitivní test, ale ovulace nejspíš není. Je to normální?

Zodpovězené
22. srp 2020

Dobrý den,

měla bych takovou otázku...snažíme se s manželem rok a půl o miminko. Dalo by se říct, že každý měsíc ovulační test pozitivní. Před rokem jsem brala Clostil, ovulace byla potvrzena utz, ale nezadařilo se.

Poslední dva měsíce chodím k dr. na ultrazvuk a vypadá to, že ovulace není, ale test mám pozitivní.. Tento měsíc jsem měla pozitivní test, tak jsem šla k dr., ať se podívá, jak to vypadá a největší folikul 10 mm 15. DC. Říkal, že to vypadá na anovulaci, jenže jsem měla ten předešlý den pozitivní test - prý je možné, že ovulace proběhla den před prohlídkou, a prý to nemůže poznat.

Chci se zeptat, jestli je možné, že ovulace byla den před prohlídkou, nebo by doktor něco viděl.

Je normální, že test je pozitivní, ale bez ovulace?

Děkuji ☺️

Dobrý den,

myslím, že ovulace proběhla před prohlídkou. Pokud máte LH test pozitivní, měla byste ovulovat.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz