Jedná se o pozdější ovulaci? Jak moc věřit bazální teplotě?

Zodpovězené
31. led 2022

Dobrý den,

po půl roce, kdy se nedařilo otěhotnět (je mi 34 let) jsem začala měřit bazální teplotu. Cyklus mám pravidelný 28-30 dní. Ovulace dle naměřené teploty 17. až 22. den - jak který měsíc.

Jak moc v tomto věřit bazální teplotě a značí to konkrétní problém?

Dá se případně řešit? A jak?

Pokud jsem správně pochopila, muže být krátká druhá fáze cyklu problém.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud máte cyklus 28-30, tak byste neměla ovulovat po 16. dni. Bazální teploty nejsou zrovna moc spolehlivé, zajděte si na gyndu na ultrazvuk - tak den 13-14.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz