Bazální teplota. Jak poznat ovulaci?

18. říj 2022

Ahoj holky, omlouvám se za anonym,mám tu spoustu známých a nechtěla bych aby věděli že jsem tele😆. Začala jsem si měřit bazální teplotu,a mám dotaz jak poznat že ovulace přijde díky měření bazální teploty? To že po ovulaci stoupne vím. Ale jelikož mám potvrzenou opožděnou ovulaci a slabší,tak ať se snažím jak se snažím tak mi prostě nikdy ovulaci nepotvrdí ani ovulační testy,a jezdit každý cyklus k Dr na potvrzení ovulace se mi moc nechce. Je možné díky měření bazální teploty zjistit kdy ovu bude, nikoliv že byla? Popřípadě doporučite něco co by dokázalo podpořit zesílit ovulaci? Předem moc děkuji za každou radu.

inah91
18. říj 2022

Bazalni teplotou to zjistíš až PO, nicméně časem - měřením x měsíců můžeš zjistit ze ovulace chodi v jistý čas….
Ale i tak tělo není stroj a muže si to občas vymyslet jinak ✊

wladimira
18. říj 2022

Na podporu ovulace je dobrý inofolic po něm jsem měla krásne pozitivní ovu testy

autor
18. říj 2022

@inah91 děkuji za odpověď, takže není vůbec žádná šance zjistit ovulaci měřením bazální teploty? To že bazalka stoupne po ovulaci právě vím,ale to je mi jaksi k prsu, myslela jsem že to jde poznat i před ovulaci 🥺

autor
18. říj 2022

@wladimira děkuji. Kouknu a zkusím. Taky jste měla problém se slabou ovulaci?

jjasmina
18. říj 2022

Hele když na to hopsnete obden, tak nic počítat ani nemusíš 😍

autor
18. říj 2022

@jjasmina děkuji.. no u mě by problém nebyl, ale nevím zda rozvázáním manžela Ob den😆, má sex rád,užívá si ho,..ale jakmile přijede víc vyčerpaný z práce tak s ním nehnu😆. Takže úplně obden nám to nevychází

inah91
18. říj 2022

No leda časem prave… taky už jsem vedela pak ze ovulaci mám cca 14-16den…. No ale stejne když jsem otěhotněla tak byla ovulace o týden posunuta 😂🤷‍♀️
Tak jak je psáno - sex ob den, ob dva… 💪💪

autor
18. říj 2022

@inah91 děkuji .. no tak teď ještě jak přimět manžela Ob den 😆

wladimira
19. říj 2022

Slabá ovulace neexistuje jen tělo produkuje méně LH hormonu který zaznamenává ovulacni test .. takže ovulace normálně probíhá jen jsem málo kdy měla úplně pozitivní ovu test

autor
19. říj 2022

@wladimira aha, děkuji moc..zase jsem o něco moudřejší 😉.. tak snad to pomůže...už jsem byla docela vystresovana že nemám vůbec ovulaci díky těm testům

fany122e
19. říj 2022

jak bylo psáno výše: inofolic, případně drmek, nebo si nechat napsat od doktora leky na podporu ovulace… ovu testy zkoušet a vysledovat, kdy je čárka nejsilnější, za dva, tři cykly bys měla vědět, jaké je tvé maximum a tím se můžeš řídit…

autor
19. říj 2022

@fany122e děkuji moc.. Drmek mi nedělá dobře,takže zkusím ten inofolic. No a myslíte že když budu zkoušet 3 cykly ovu test že i když je ten test slaby značí to ovulaci 🥺

autor
19. říj 2022

Mé nejsilnější ovulační testy 🥺.. 18 a 19dc..dnes jsem 20dc a ani náznak🤷🥺...

fany122e
19. říj 2022

asi bych to zkonzultovala na gynde, muze te poslat na folikulometrii, predepsat leky, lepe vysvetlit proces, my tu vyresime prd asi, protoze stopro ti to asi nikdo nerekne… kazdopadne na gynde budou vedet co s tim… pokud na to nespechas, tak ten inofolic by to mel podporit a bazalni teplota by ti zpetne mela rict, zda ovu probehla, v kombinaci s testama by ti to obrazek udelat melo… na bazalku je supr appka fertility friend 🙂

fany122e
19. říj 2022

a taky jestli jsi pri testovani neudelala nejakou ze zakladnich chyb (ja treba ze zacatku jo)… netestovat z ranni moci, testovat ve stejnou dobu, pred testovanim aspon hodinu, lepe dve nepit… taky pokud testujes jednou denne, tak jsi mohla prosvihnout vrchol… uvidis, mne tyhle rady pomohly (i kdyz jsem navod cetla, tak mi to nejak vyprchalo z hlavy 🙂)

autor
19. říj 2022

@fany122e děkuji, pokud vím neudělala jsem chybu.. testují každý den v 17h, dvě a půl hodiny nepiju žádné tekutiny,dodržují limit jaký je napsán na pokynech 🤷🥺 a stejně toto jsou me nejsilnější ovulační testy 🥺.. vůbec nevím jestli to můžu brát jako že ovulace byla či nikoliv... Budu testovat pro jistotu do menstruace a uvidím🤷

autor
19. říj 2022

@fany122e jinak bazální teplota vypadá zatím takto🤷

fany122e
19. říj 2022

jj, za to nic nedas, zkus to zpetne overovat i tou bazalkou, jinak inofolic, pripadne ta gynda a hormony na ovulaci, pry je to maly zazrak (clostilbegyt se to myslim jmenuje, nebo tak nejak)… podle bazalky zatim nic, ale teplota je hodnw dole, tak by teoreticky mohla byt velmi brzo… delej testy a zapisuj si, kdy byly, pak porovne silu testu ze dne ovulace potvrzene bazalni teplotou a srovnej s ostatnimi testy, lip ti poradit neumim 🤷‍♀️

autor
19. říj 2022

Jinak na gynekologii jsem byla v pátek 14, na preventivní prohlídce, a Dr mi právě řekla že folikuly vypadají těsně před prasknutím 🤷

autor
19. říj 2022

@fany122e moc děkuji za rady, jste velmi hodná 👍.. budu testovat, a zkusím něco na tu podporu ovulace. Jinak tted jsem začala pít i čaj od Ludmily Mojžíšové plodnost a početí. Na gynekologii se tedy zkusím zase objednat a pohovorit si o tom s Dr. Moc děkuji za rady

fany122e
19. říj 2022

nj, ale jestli opravdu prasknou je druha vec, podle bazalky urcite nepraskly, nebo je neco jinak, nez by byt melo… pokud na tu gyndu jeste pujdes, tak bych na ni vytahla i info s testama a bazalku grafy… a stala si zatim, at se to nejak resi

autor
19. říj 2022

@fany122e děkuji... Tak já se objednám,a uvidíme co mi Dr řekne. Děkuji moc 😉

fany122e
19. říj 2022

neni vubec zac 😊

lenatko91
19. říj 2022

Nastuduj si symptotermální metodu. Kvalita hlenu ti narozdíl od bazální teploty dokáže říct, že se tělo chystá k ovulaci a spolu s bazální teplotou ti pak ovulaci potvrdí.

autor
19. říj 2022

@lenatko91 děkuji moc,určitě se pokusím si to nastudovat👍

autor
20. říj 2022

@fany122e ahoj,promiň,ještě jednou budu otravovat😉. Dnes mi bazální teplota o něco stoupla, tak se chci zeptat,když bude 3 dny vyšší známé to že ovulace byla? Já jen jestli dobře chápu to . 3 po 6. Moc se omlouvám že zase otravují. Děkuji a hezký den

fany122e
20. říj 2022

musis mit minimalne 3 dny po sobe teploty vyssi nez za poslednich 6 dni… doporucuju tu appku fertility friend, ta ti to vyhodnoti sama 🙂

autor
20. říj 2022

@fany122e děkuji rozumím... Super jdu ji najít😉. Moc děkuji

autor
20. říj 2022

@fany122e ahoj a zase omluva, tak jsem app stáhla,ale ať si s tím hraju dobu,nemám to tak hezky jako ty, všechny ty zápisy a červené čáry? Jak jsi toho docílila?

fany122e
20. říj 2022

oni se ti tam objevi samy, az ti ti vyhodnoti, ze jsi mela ovulaci… pokud neprobehne, tak to zustane takhle a appka zaznamena cyklus jako anovulacni 🙂