Antifosfolipidový syndrom. Co obnáší a jaká jsou rizika, kdyby se mi podařilo opět otěhotnět?

Zodpovězené
22. říj 2023

Dobrý den,

mám za sebou 3x revizi, vše ukončeno téměř na začátku těhotenství kolem 5. - 6. tt. Byla jsem poslána na hematologii a imunologii - zjištěn antifosfolipidový syndrom. Dostala jsem na to preventivně léky.

Má otázka zní: Jaká jsou rizika, až se nám zase podaří?

Budu více hlídaná?

Co obnáší tento syndrom?

Děkuji

Dobrý den,

léčba antifosfolipidového syndromu je vcelku jednoduchá - užívá se Kyselina acetysalicylová. Protože ztráty máte 3, a to v časné fázi těhotenství.

Máte genetické vyšetření Vás a partnera?

Pokud by důvodem byl jen AFS, tak léčba zabere a šance je velká.

Držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz