Jsem těhotná, ale ze sociálních a zdravotních důvodů si už další dítě nemohu dovolit. Co mám dělat?

Zodpovězené
23. únor 2024

Dobrý den,

včera jsem zjistila, že jsem opět těhotná a beru antikoncepci. Bohužel toto už si nemůžu dovolit ze sociálních a zdravotních důvodu. Jsem už objednaná k lékaři. Přiznám se, mám 6 dětí a k tomu 4 samovolné potraty. Bojím se.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za důvěru, se kterou jste nám napsala.

Píšete, že je to teprve pár hodin nebo dní, co jste zjistila, že jste znovu těhotná. Nemáte podmínky pro další dítě. V takové situaci je přirozené, že máte strach. Přáli bychom Vám, abyste pro sebe měla pomoc a podporu.

Je dobře, že jste nám napsala. Nabízíme Vám pomoc. Pokud byste chtěla, můžete se obrátit přímo na naší Poradnu Na počátku - zavolat, napsat na email nebo chat. Můžete s námi probrat to, co potřebujete. Můžeme Vám dát informace o různých možnostech, projít s Vámi různé cesty (interrupce, adopce, pěstounská péče, dítě si nechat). Nabízíme psychologickou i materiální pomoc.

Je dobře, že jste již domluvená na vyšetření u svého gynekologa. Kdybyste potřebovala konzultovat svůj zdravotní stav ještě s někým jiným, můžeme zprostředkovat konzultaci s gynekoložkou.

Myslíme na Vás. Chceme Vás podpořit v tom, abyste v této náročné situaci myslela na sebe a svoje potřeby. Prosíme, víc než obvykle myslete na to, abyste dostatečně jedla, pila, odpočívala. Často krizová situace bere hodně sil, proto je dobré více odpočívat. Také Vaše myšlení a rozhodování může být touto situací ovlivněné. Rozhodování o dítěti se dotýká také hodnot a vnitřních přesvědčení. Je dobré to vědět, vzít to v potaz a dopřát si na vše dostatek času.

Přáli bychom Vám, abyste na to nemusela být sama.

Ať se bude Vaše situace vyvíjet jakkoliv, můžete se na nás obrátit.

Přejeme Vám na vše dostatek sil.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz