Určení alimentů na dítě. Je možné se tomu takto vyhnout?

Zodpovězené
21. únor 2020

Dobrý den,

s otcem dítěte od října nežijeme v jedné domácnosti. Pracuje jako OSVČ v Německu. Nyní chci vyřešit alimenty soudně, protože domluva není možná. Jednou slíbí 5 000 Kč, jindy tvrdí, že faktury bude psát na svého otce, aby nemusel na syna platit, popř., aby platil co nejméně.

Je opravdu možné se tomu takto vyhnout?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji, co nejdříve podat na soud žádost o určení výživného. Pak bude muset otec platit výživné dle rozsudku, jinak mu bude nabíhat dluh.
Přeji hodně štěstí.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441