Životnost autosedačky. Jak dlouho je bezpečné ji používat?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

chci se zeptat, jakou životnost má dětská autosedačka. Včera jsem se dočetla, že cca 10 let. Mám autosedačku 9-18 kg po synovi Britax Römer King koupenou v roce 2013.

Je bezpečné jí na podzim začít používat pro dalšího syna?

Není bouraná, vše je na ní v pořádku. Manžel tvrdí, že je důležité, aby byly v pořádku polystyreny. Já si myslím, že by při případné havárii praskla skořepina sedačky.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

životnost dětských autosedaček je kolem 6-8 let. Sedačky výrobce Britax Römer mají životnost 7-8 let.

Vašemu synovi raději pořiďte už novou autosedačku. Plasty na Vaší staré sedačce už za ty roky ztratily své vlastnosti a můžou být zkřehlé.

Doporučujeme se poohlédnout po čistě protisměrné variantě. Jedná se o nejbezpečnější autosedačky a umožní Vám vozit dítě velmi dlouho (do 25 kg až 32 kg) na pětibodových bezpečnostních pásech.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz