Tip na autosedačku pro novorozence, isofix, cena do 15 000 Kč. Pomůžete, prosím, s výběrem?

Zodpovězené
17. zář 2024

Krásný den,

hledáme autosedačku pro novorozence s otočnou základnou 360, isofix, s možností polohování do lehu, ne moc těžkou, aby chvilku vydržela a samozřejmě bezpečnou. 🙂 Kočárek máme Joolz day + s adaptéry na autosedačku.

Přemýšlíme nad Cybex Cloud T i-Size Plus, Maxi-Cosi Pebble 360 Essential a Britax Römer ale rádi si necháme doporučit i jinou značku.

Pomůžete nám s výběrem, prosím?

Cena ideálně se základnou isofix do 15 000 Kč.

Děkuji

Dobrý den,

asi bych se nejprve zamyslel, zda otáčení o 360 st. a polohovatelnost do lehu opravdu potřebujete, protože tyto vlastnosti mají i nevýhody, které si ne každý uvědomuje - zvyšují váhu sedačky, mohou mít vliv na celkovou pevnost a provozní vůle sedačky a základny apod.. Polohovatelnost sedačky využijete především v případě, že máte hodně šikmá sedadla v autě v kombinaci s nízko umístěnými isofixovými oky, v takovém případě polohování sedačky zajistí možnost nastavení sedačky v autě do polohy, aby se předešlo přepadávání hlavy dítěte dopředu. Polohování lze využít i pro přepravu ve vajíčku na podvozku kočárku, ale tato možnost by měla sloužit jen ke krátkým přejezdům k lékaři apod., nikoli k procházkám či dlouhým nákupům v obchodních centrech....

Otáčení sedačky na základně využijete především v situaci, kdy dítě nakládáte a vykládáte ze sedačky v autě, což se u vajíčka obvykle neděje. Otočnost určitě využijete v případě, že základnu chcete do budoucna využít pro instalace pokračovací sedačky téhož výrobce, pak bych se určitě zaměřil i na kvalitu a funkčnost této případné pokračovací sedačky, protože tu budete používat násobně déle než vajíčko.

Je to poměrně složitá problematika a určitě je dobré vědět, že každá požadovaná vlastnost - výhoda, přináší vždy i určité funkční nevýhody. I z výše uvedených důvodů si netroufám zodpovědně poradit nejvhodnější model pro Vaši potřebu. Doporučuji navštívit zkušeného prodejce, vyzkoušet různé možnosti přímo v autě a vyzkoušet si vlastnosti sedaček naživo a nechat si odborně poradit. Pokud máte v blízkosti některou z našich poboček Centra autosedaček, tak Vám samozřejmě rádi poradíme, nicméně autosedačky Cybex a Maxi-Cosi v nabídce nemáme, upřednostňujeme značky, které kladou, z našeho pohledu, větší důraz na správnou ergonomii sezení, variabilitu vložkového systému apod., ale určitě je z čeho vybírat.

Hezký den

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz