Sedačka na isofix 15-36 kg. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
23. bře 2020

Dobrý den,

syn (čerstvě 3 roky, 16 kg, 100 cm) zatím jezdí v protisměrné BeSafe iZi Kid X3, ale předpokládám, že během půl roku budeme muset pořídit sedačku novou.

Jakou byste v kategorii 15-36 kg zvolil?

Nejdůležitější je pro nás bezpečnost a aby byla na isofix. Uvažovala jsem o BeSafe iZi Flex nebo Britax Romer Kidfix III.

Je v nich nějaký velký rozdíl? Zdají se mi dost podobné.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v první řadě bych rád uvedl, že isofix v případě sedačky v kategorii II-III, slouží už pouze k poutání sedačky samotné. Dítě musí být vždy poutáno bezpečnostním pásem automobilu.
Pokud budete do takové sedačky dávat relativně drobné a malé dítě, určitě bych doporučoval sedačku, která při zvedání hlavové opěrky roste i do stran. Důvodem je skutečnost, že u sedačky s pevnou skořepinou (jako jsou Vámi zmíněné typy) je v této chvíli sedačka pro Vaše dítě velká. Dnes má syn 16 kg a ve stejné sedačce bude mít 36 kg.

Pokud mám zmínit konkrétní typy, pak jsou to například Klippan Wego, Takata Maxi, Axkid Grow, Cybex Solution Z-Fix.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz