Jakou autosedačku s isofixem do Auta Honda CRV? Jaký máte názor na autosedačku Lionelo 0-36 kg?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

rozhlížím se po další sedačce pro dítě (teď je mu 10 m. a má 9 kg, vajíčko máme do 13 kg, zatím se do něj ještě vejde). A ideálně samozřejmě co nejbezpečnější, nejpohodlnější a cenově velmi dostupná s isofixem. Auto máme Honda CRV.

Máte nějaký tip?

Starší dítě má sedačku Lionelo 0-36 (byl obří mimino a do vajíčka se brzy nevešel). Vyčetla jsem, že tato sedačka není však moc dobrá. Je to opravdu z hlediska bezpečnosti takový propadák? Dítě 14 kg, 2 roky - měla bych zvážit koupi jiné sedačky? Případně jaké?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sedačku značky Lionelo bohužel neznáme a nejsme schopni Vám k ní podat bližší informace. Osobně se držíme ověřených známých značek, kde máme jistotu, že sedačky prochází řádným testováním.

Pokud chcete kvalitní sedačku s isofixem za rozumnou cenu, doporučujeme se podívat na autosedačku Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi. Sedačku lze používat do 18 kg v protisměru a následně se otočí a využívá až do 36 kg.

Kdybyste oželili poutání isofixem, tak rozhodně stojí za zvážení čistě protisměrná sedačka Klippan Century (do 25 kg), Klippan Opti 129 (do 32 kg) nebo Axkid Minikid (do 25 kg).

Tyto sedačky umožňují dlouhodobé cestování v protisměru a po celou dobu je dítě připoutáno pětibodovým bezpečnostním pásem. Všechny tyto protisměrné sedačky jsou oceněny švédským PLUS TESTEM.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz