Autosedačka Storchenmühle Starlight SP vs. Recaro Young Sport Hero 2021. Jaký máte na ně názor, popřípadě kterou byste doporučil?

Zodpovězené
6. dub 2022

Dobrý večer,

hledám autosedačku od 9 kg do 36 kg bez isofixu, kterou budu moci pohodlně přenášet z auta do auta a budou i přesto bezpečné. Tyto 2 mě zaujaly i tím, že jsou polohovací.

Jaký máte na ně názor, popřípadě kterou byste doporučil?

Děkuji

Dobrý den,

tyto autosedačky jsem neměl možnost vyzkoušet, a proto nejsem schopný posoudit jejich bezpečnost.

Doporučuji zvolit protisměrné autosedačky, které jsou pro malé pasažéry pětinásobně bezpečnější, než sedačky posměrné. Protisměrné sedačky umožňují přepravu dětí v pětibodových pásech až do 32 kg a jdou dobře polohovat na spaní.

Příklady protisměrných sedaček:
Klippan Opti 129 (9-32 kg) - pětibodové pásy až do 32 kg, polohovatelná.

Klippan Century (9-25 kg) - pětibodové pásy do 25 kg, polohovatelná.

Axkid Minikid (0-25 kg) - pětibodové pásy do 25 kg, polohovatelná.

Axkid Move (9-25 kg) - pětibodové pásy do 25 kg, polohovatelná.

Britax Max-Way (9-25 kg) - pětibodové pásy do 25 kg, polohovatelná.

BeSafe iZi Plus X1 (0-25 kg) - pětibodové pásy do 25 kg, polohovatelná.

Každá z uvedených autosedaček je schválená Plus Testem.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz