Autosedačka s pultíkem. Je pro dítě nevhodná, nebezpečná?

Zodpovězené
7. únor 2020

Dobrý den,

koupili jsme pro dceru (12 kg) autosedačku Cybex Pallas Fix s pultikem (9-36 kg), ale nyní jsem narazila na článek, jak jsou tyto autosedačky s pultíkem nevhodné, že z nich dítě muže při převrácení auta na střechu vypadnout, či že při nárazu je pultík s ohledem na hrudník dítěte nebezpečnější než jen pásy.

Je tomu skutečně tak?

Opravdu jsou tyto autosedačky nevhodné a měla bych se jich zbavit a pořídit pásové?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sedačka s pultíkem je mojí osobní noční můrou. A to ze dvou důvodů. První je to, že proti vší logice tento typ sedačky dělá úplně opačnou práci než všechny ostatní. Ty se snaží odvést sílu nárazu na velké kosti (pánevní kost, ramenní pletenec). Zde jde celá síla nárazu do měkkého dětského bříška. Je to jak když dítě udeříte vší silou přes břicho baseballovou pálkou. A druhý důvod? Podívejte se sama: <>

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz