Autosedačka pro 3. dítě bez isofixu do auta Kodiaq. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
13. zář 2024

Dobrý den,

sháníme, prosím, autosedačku v kategorii 0-18, případně 0-36 pro 3. dítě do auta Kodiaq, tedy bez 3 plnohodnotných sedadel. Potřebovali bychom tyto parametry:

  • Nesedící dítě (kategorie 0-18),
  • poutání na pas bez isofixu,
  • obousměrná,
  • polohovací,
  • aby se vešla mezi 2 sedačky Britax Römer Adventure Plus (jezdí v nich děti 7 a 10 let).

Našla jsem dle parametrů Joie Steadi.

Víte, prosím, ještě o nějaké?

Moc děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Pro nesedící dítě jsou určené sedačky kat. 0-13 kg tzv. vajíčka. Nesedící dítě má úplně jiné potřeby, než větší děti. Bylo by dobré také doplnit míry dítěte.

https://www.centrumautosedacek.cz/blog/post/27-...

Jediné alternativy v tomto případě pro nesedící děti jsou:
BeSafe iZi Turn B
BeSafe Stretch B

První zmíněná je otočná do 18 kg/105 cm.
Druhá je čistě protisměrná, s Plus testem, delší možností jízdy v proti směru a do 125 cm/36 kg.

Jedna je ale isofixová, druhá pásová. Tudíž pro vhodnější doporučení by bylo potřeba navštívit specializovanou prodejnu a vyzkoušet sedačky jak s dítětem, tak i v autě. Jednak teda i proto, aby se do auta vešly. Joie Steadi v tomto ohledu nemůžeme doporučit pro nesedící dítě.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz