Autosedačka 9-36 kg protisměr. Je na trhu něco lepšího než Klippan? Je vhodné do ní usadit mladší dceru?

Zodpovězené
12. zář 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit. Na první dceru máme sedačku Klippan Maxi v Kodiaqovi. Nyní vybíráme pro mladší dceru, 15 měsíců, sedí od 8 měsíců, 78 cm, 11 kg. Sedačku budeme přehazovat mezi Kodiaqem a VW Touran 2006.

Je na trhu něco lepšího než Klippan? Jde nám predevším o bezpečnost a možnost zůstat co nejdéle v protisměru.

Je vhodné nyní mladší usadit do Klippanu?

Premýšlím, že mladší posadím do Axkid Minikid po starší, kterou máme v Touranu, a starší koupíme druhou Klippanku, přičemž při jízdě Kodiaqem pojedou obě v Klippanu.

Ještě otázka mimo. Máme vajíčko Aton 5 kupované 11/2018, používané na první, nyní druhou dceru. Vajíčko je v autě jen na jízdu, jinak je uskladněné doma, takže není vystaveno dlouhodobě horku či mrazům. Samozřejmě nikdy nespadlo z výšky, nebylo nijak bouráno, poškozeno. Plánujeme do 2 let 3. dítě.

Je bezpečné vajíčko používat i na 3. miminko?

Vajíčko používáme cca 1-3x týdně na trasy do 5-20 km.

Předem děkuji.

Dobrý den,

vyzkoušejte si, jak mladší dcerce sedí Klippan Maxi - bude potřeba doplnit všechny vložky. Uvidíte, jak bude vyhovovat, ale se všemi vložkami by měla sedět dobře. 🙂
Nápad s mladší do Axkid je fajn - tam bude určitě sedět dobře. Rádi Vás uvidíme na prodejně a pomůžeme Vám s nastavením Klippanu pro drobnější mladší dcerku.

Aton 5 má životnost cca 6 let - takže ještě nějaký čas může sloužit.
Můžete při koupit Klippanu využít akci, kdy je v kompletu super vajíčko Klippan Dinofix, které patří k těm největším na trhu.

Pokud se nedostanete na prodejnu a nebudete si jistá nastavením Klippanu Maxi pro mladší dcerku - klidně nám na náš e-mail zašlete fotky - poradíme i na dálku. 🙂

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz