Autosedačka 0-13kg - co největší a bezpečná. Jakou byste doporučil a jaké je třeba pořídit adaptéry?

Zodpovězené
12. srp 2024

Dobrý den,

vybírám autosedačku, vajíčko, 0-13 kg. Poutat chceme pouze pásem. Nyní auto VW Touran a Škoda Kodiaq. Vajíčko by mělo vydržet co nejdéle, prostorné, na 1. místě rozhodně bezpečné a také lehké (jsem malá a budu jej přenášet velmi často). Kočárek máme Britax go big 2.

Jaké adaptéry je třeba ke konkrétním sedačkám pořídit?

Zaujala mě sedačka Avionaut Pixel Pro 2.0 C skrz váhu a prostornost do 86 cm dítěte, případně Avionaut Cosmo do 97 cm s váhou 3,2 kg.

Je tato značka bezpečná a můžete ji doporučit?

Dále Klippan Dinofix - tam mi vadí nemožnost houpání vajíčka na podlaze. Líbí se mi i Nuna Pípa next, ale je jen do 83 cm, dále Joie i-Gemm, ale ta už má zase 4,5 kg, totéž Cybex Aton M-iSize je těžší a po zkušenostech s Aton 5 s váhou 4,8 kg, bych raději co nejlehčí vajíčko.

Předem děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Ve výběru máte kvalitní vajíčka. Z hlediska velikosti je největší Klippan Dinofix, tam děti vydrží velmi dlouho. Řádově klidně i do cca 90cm.

Z hlediska váhy to jednoznačně vyhrává Avionaut Pixel Pro 2.0 C, ke kterému bych se přikláněl nejvíce. Je to skvělé, lehké a velmi propracované vajíčko. Dobře řešené zmenšovací vložky, vydrží dlouho, ergonomie ne velmi vysoké úrovni, aby nepadala hlavička. Cosmo je cenově dostupnější alternativa, která má jinak řešenou vložku a je trochu těžší. S čistým svědomím vám tato vajíčka doporučíme. Je to kvalitní a bezpečná značka a autosedačky.

Nuna Pipa Next pak završuje výběr, lehkých vajíček. Je to velké vajíčko, ale vložku řešenou tak dobře s ohledem na malá miminka, jako vajíčka předchozí. Setkáváme se také na prodejnách s tím, že v tomto vajíčku pak také častěji padá hlavička a lidé jsou nuceni řešit různé vypodložení, což není úplně správné.

V případě jakéhokoliv doplňujícího dotazu, nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Daniel Černý

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz