Můžu být těhotná?

Zodpovězené
23. črc 2021

Dobrý den,

mám takový dotaz. S přítelem se snažíme o miminko. S plánováním je to složitější, protože mám nepravidelnou menstruaci a antikoncepci brát nechci. Teď jsem měla menstruaci a byla jiná než obvykle (více jsem krvácela, bolelo mě v podbřišku a trvala déle). Poslední dobou jsem více unavená, bolí mě a motá se mi hlava, chce se mi zvracet, občas nemůžu jídlo ani vidět a stále mám menší tlaky v podbřišku. Prostě se cítím úplně jinak než obvykle. Po 14 dnech jsem si dělala dva testy a oba dva negativní.

Je možné, že můžu být těhotná?

K lékaři zatím jít nechci, ale pokud to bude trvat už delší dobu, tak určitě půjdu. Jen se chci tak orientačně informovat.

Děkuji za odpověď a hezký den.

Dobrý den,

k potvrzení těhotenství doporučuji provést těhotenský test z moči.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz