Antikoncepce po revizi. Je to dobrý nápad? Může ovlivnit vyšetření genetiky a imunologie?

Zodpovězené
19. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na Váš názor. Během posledního roku jsem měla jeden samovolný potrat a dvě zamlklá těhotenství (první bez revize, řešené léky a druhé taky léky, ale pro masivní krvácení proběhla revize). Dr. mi napsala na půl roku antikoncepci Lindynette, a pak máme v plánu vyšetření genetiky a imunologie. Chtěla bych vědět, jestli ta antikoncepce je dobrý nápad nebo ne. Paní doktorka mi ji napsala bez problému, ale mě zajímá i jiný názor.

A může pak nějak ovlivnit ta vyšetření?

Moc děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

užívání antikoncepce neovlivňuje výsledek genetického ani imunologického vyšetření.
Užívání antikoncepce záleží pouze na domluvě Vás s Vaším gynekologem. Jestli je to dobrý nápad, nejsem tedy schopen posoudit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz