Antikoncepce a ochrana. Byla jsem plně chráněna?

Zodpovězené
29. lis 2023

Dobrý den,

užívám antikoncepci ale minulý cyklus jsem zapomněla užít pilulku, nicméně jsem neměla styk a vše jsem udělala správně. Od 17.11. mám nový blistr a jsem podle lékaře chráněna. 19.11. jsme měli nechráněný styk, kde si nejsem jistá, jestli příteli neukáplo, i když ejakuoval o pár minut mimo. 21.11. jsme také měli nechráněný styk.

Byla jsem plně chráněna?

Děkuji

Dobrý den,

opomenutí 1 pilulky v průběhu braní antikoncepce v minulém cyklu neovlivňuje účinnost v cyklu následujícím.

Měla byste být chráněna.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz