Holčička nebo chlapeček?

Zodpovězené
26. říj 2023

Dobrý den,

dokázal byste z této fotografie poznat, zda se jedná o holčičku či chlapečka?

Na screeningu v 14. tt mi vyšetřující lékařka řekla, že to vidí na chlapečka, ale já tedy, ať koukám, jak koukám, tak mi podle sklonu pohlavního hrbolku (pokud to, co vidím, je opravdu pohl. hrbolek) tedy vychází téměř ukázková holčička, a proto by mne zajímal i Váš názor.

Předem moc děkuji za Váš čas a přeji Vám krásný den.

Dobrý den,

posuzovat pohlaví z jednoho snímku a v prvním trimestru má své velké limitace a vždy je to jen hrubý odhad a dojem, ale máte pravdu, vypadá to spíše na holčičku. Stejně si počkejte na ultrazvuk ve 20. týdnu, tam to bývá již jednoznačné.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz