Teplá a plná prsa po kojení. Proč mám takový pocit?

Zodpovězené
10. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Syn mi táhne 20 minut z jednoho a 20 z druhého prsu. Jsem 3 dny po porodu, mlíčko mám. Stále mám však pocit plných a teplých prsou i po kojení.

Proč to tak je?

Mám mléka dost, i jsem si ho odsála.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vše probíhá tak, jak má. Vaše tělo začalo tvořit kolostrum i mléko, hormony pracují, jak mají. Nyní na počátku ještě laktace není přizpůsobena potřebám miminka a může se stát, že se prsa nalijí i v době, kdy miminko bude nakojeno. Pokud by se tak stalo, odsajte do úlevy a prsa poté zchlaďte. Nebojte se, postupně se tvorba mléka přizpůsobí potřebám miminka.
Obecně však nedoporučuji kojit podle hodinek, ale podle potřeb miminka - tak dlouho a tak často jak chce. V případě novorozenců tak dlouho, dokud saje a poté vystřídat prsa - to můžete i několikrát za jedno kojení. U novorozenců také nedoporučuji intervali delší než 3 hodiny. Důležitý je co nejintenzivnější přímý kontakt s maminkou. Pak se vše přizpůsobí velice rychle a kojení funguje zpravidla bez potíží.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová