Jak řešit nespokojenost při kojení?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení. Dcerka někdy pila 20 minut z jednoho a také z druhého prsu. V poslední době pije cca 10 minut z jednoho a musíme měnit, protože je nervózní a začne se vztekat.

Je možné, že mám málo mléka?

Včera jsme měly den, kdy chtěla stále pít a také jsem jí dávala. Usnula při kojení, ale když jsem ji šla položit, tak hned byla nahoře a všechno probíhalo znovu.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak je miminko staré, nicméně velmi doporučuji "neplést" se dětem do kojení. Není nikde dáno, že kojení má trvat 10 minut, nebo 20 minut, či že se mají prsa vystřídat jednou nebo dvakrát. Kojte tak dlouho a tak často, jak dcera chce. Děti vědí nejlépe samy, jak se chtějí kojit. Prsa můžete libovolně často střídat, vždy, když je mimi nespokojené. Kojení také není jen krmení, tedy příjem potravy.

Časté kojení může znamenat např. růst zubů, prdíky, náběh nějaké virózy apod. Kojení řeší dětem všechny jejich potíže, doslova nasytí všechny potřeby. Zkuste to tak vzít a neporovnávat, jak to bylo a jak je to nyní - chce, tak dejte. Ona sama ví nejlépe, proč to tak je. Jsou dny, kdy můžete kojit téměř non stop a dny, kdy naopak příliš chtít nebude, to vše je normální.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová