Venicci Tinum 2.0, Cavoe Axo Style versus Cavoe Moi. Který z nich je nejvhodnější do města?

Zodpovězené
25. led 2023

Ahoj,

hledám kočárek zejména do města. Musí být elegantního vzhledu, lehký a skladný i do malého kufru. Musí se snadno skládat. Mám 163 cm. Nechci nic robustního, fakt něco menšího a lehčího.

Budu mít dubnové dítě, takže ani extrémně velká hluboká korba není nutná. Designově se mi líbí kočárky: Venicci Tinum 2.0, Cavoe Axo Style a Cavoe Moi.

Který z nich je pro mě nejvhodnější?

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých kočárků?

Děkuji

Ahoj,

výhodou středně vysokých rodičů je to, že jim pasují kočárky pro nižší i vyšší rodiče.

Venicci Tinum 2.0 je kočárek, který je určen pro vyšší rodiče od 170 cm. Má k tomu uzpůsobené vyšší položení jednotlivých nástaveb, hluboké korby a sportovního sedadla na konstrukci. Díky větším kolům a dvojitému odpružení je stavěn na vesnici, takže s městským terénem si hravě poradí. Složíš ho do kompaktního rozměru i s nasazeným sportovním sedadlem. Mezi Tebou vybraných kočárků je nejtěžším se svojí 12kg váhou konstrukce spolu s nasazeným sportovním sedadlem.

Cavoe Axo Style je především městským modelem, ale s většími koly a citelně odpružený, aby zvládl i nerovnosti. Složit ho zvládneš i s nasazeným sedadlem v kterémkoli směru a po složení samostatně stojí. Otočná rodičovská rukojeť je nastavitelná ve výšce od 92 do 107 cm. Potěší také prostorné sportovní sedadlo, které s 50cm výškou zádové opěrky nabízí dostatek prostoru i většímu dítěti.

Cavoe Moi je oproti Axu o něco menším a méně komfortním modelem. Výšku zádové opěrky má o 5 cm menší. Zároveň má menší průměr kol a tvrdší mechanické odpružení. Na rovnější městský terén je však jako stvořený, protože je to čistě městský model. Je skladný a mezi vybranými modely nejlehčím modelem, dokonce ho můžeš za sebou po složení táhnout jako kufr.

Pokud chceš menší, lehčí a skladnější model, tak určitě z Tvého výběru jednoznačně doporučuji Cavoe Moi, který je čistě městským kočárkem. Oproti němu jsou Cavoe Axo Style a Venicci Tinum 2.0 těžší a větší, protože jsou stavěny na vesnici.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka