V dubnu čekáme miminko. Jaky kočárek je vhodný na vesnici a polní cesty?

Zodpovězené
Včera v 06:59

Ahoj,

hledám dvojkombinaci pro dubnové miminko. Bydlíme na vesnici a chodíme na procházky i po polních cestách. Hodně času trávíme venku se psem a se 4letou dcerkou. Zvolila bych kočárek, který by nám vyhovoval a byl pohodlný pro miminko.

Ocenila bych:

  • dobré jízdní vlastnosti i po horším povrchu,
  • pohodlnou matraci pro miminko do korby,
  • otočnou sportovní část do obou směrů,
  • čím větší koš na nákupy, tím lépe,
  • potěšila by také prodloužená stříška.

Co se skladnosti týče, tak ocením něco praktického, skladného, co umím dát do auta, ale tady si umím představit i ústupky. Když bude dítě starší, tak předpokládám, že budu kupovat ještě jeden sportovní skladnější pro rychlé přesuny a na výlety.

Zatím jsem se poohlížela po Joolz Geo3, Thule Urban Glide. Obávám se, jestli není příliš robustní, ale přijmu jakoukoliv značku a tip na konkrétní kočárek. Nemám velký přehled v kočárcích.

Děkuji

Ahoj,

velká škoda, že neuvádíš Vaši výšku, neboť takhle jen snad, že jste asi rodiče s výškou nad 170 cm. Díváš se na kočárky, které jsou určeny pro vyšší rodiče – s výškou rovnou nebo více než 170 cm.

Joolz Geo3 je oblíbený kombinovaný kočárek s možností použití i jako sourozenecký. Je určen pro vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu i po nerovných cestách vesnice. Hlavně je určen pro rodiče, kteří chtějí kvalitní kočárek s moderním designem. Výše umístěné nástavby zpříjemňují celkovou manipulaci s kočárkem a není třeba se k dítěti hluboce naklánět. Rukojeť lze nastavit až do výšky 113 cm, díky čemuž se pohodlně přizpůsobí postavě. Sportovní sezení je korýtkové, což je pro značku typické. Jeho zádová opěrka je tvořena pevnou větrací síťkou. Ta v horkých letních dnech vytvoří uvnitř kočárku příjemné odvětrávání. Navíc má extra prostorný nákupní košík o nosnosti 15 kg, který zároveň slouží jako místo pro případnou sourozeneckou sedačku.

Bratrským modelem je Joolz Day5. Ten mu je kvalitou a funkcemi velmi podobný. První odlišností je nemožnost použití jako sourozeneckého kočárku. Také má menší 10 kg nosnost nákupního košíku a nemá perforaci zadní zádové opěrky. Zároveň má nové sedátko inovativního tvaru. Bylo vyvíjeno ve spolupráci s pediatry, kteří mu dali nový ergonomický tvar. Pozice v leže je něco mezi korýtkem a úplným rovným lehou, ale ne všem maminkám však tento tvar sedáku pro jejich dítě vyhovuje.

Podobným modelem je Muuvo Quick 4.0. Je to prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Skvěle se hodí na vesnici. Nižší váha a snadná manipulace umožňují jeho ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřeš. Ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kde ho postavíš. Prostorné perforované a výškově nastavitelné sportovní sezení patří na trhu k těm prostorově velkorysejším, je nekorýtkového typu a lze jej napolohovat do téměř naprosto rovného lehu.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/m...

Thule modely jsou dosti dlouhé, neotočné a váhově těžší kočárky (4-wheel má váhu s nasazeným sportovním sedadlem až 14 kg). Nedávno jsem je v poradně dost podrobně popisovala, tak Ti sem moji odpověď připnu, abych se neopakovala:

👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/t...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka