Sportovní kočárek Euro-Cart Volt Pro - jaký je (do role druhého)? Vystačí i pro tříleté dítě?

Zodpovězené
12. říj 2019

Ahoj,

nejprve bych chtěla poděkovat za tuto poradnu. Mně samotné i kamarádkám v okolí rozhodně pomohla!

Dále bych se ráda zeptala na kočárek Euro-cart Volt Pro. Jaký máš na něj názor? Myslím v případě, že ho člověk chce koupit jako druhý kočárek do rodiny. Líbí se mi na něm, že jde polohovat do lehu, že má nastavitelnou opěrku nožiček, prodlouženou stříšku a rozhodně jeho cena. Člověk, když investuje do kvalitního sporťáku, tak rozhodně nechce dávat další velkou sumu za druhý kočárek. A upřímně, dívala jsem se i na dražší kočárky této kategorie a každému něco chybělo (například to polohování nožiček, nebo příliš malinký koš, nebo byl příliš nízký bez možnosti polohovat rukojeť...).

Tedy hledám kočárek, který bude skladný, bude vhodný pro vyšší rodiče a bude splňovat výše zmíněné požadavky. Je to levný kočárek, u kterého by mi nevadilo, kdyby se po jednom dítěti zničil, takže nemusí být z nejkvalitnějších. Ale zase aby se nerozpadl už u prvního dítěte a zvládnul běžný městský terén. Také si nejsem úplně jistá prostorností kočárku, délka opěrky zad se uvádí jenom 43 cm, což mi přijde dost málo. Realisticky, myslíš, že se tam vejde i větší 3 leté dítko? Chtěli bychom tímhle kočárkem ukončit kočárkovací období a rozhodně už neshánět nějaký další.

Předem moc děkuji za radu.

Ahoj!

V prom řadě děkuji za pochvalu - jsem nesmírně šťastná, že jsem mohla být nápomocná! To také byla idea celé této poradny (a Kočárkopedie a všeho toho okolo) - pomoci se zorientovat v tom obrovském výběru, a nedat se zlákat jen reklamou - ale opravdu zkusit trefit kočárek přesně takový, jak každá z nás jako (vždy jiná) maminka potřebujeme. Velmi mě těší, že se to i docela daří 🙂

Pokračujme k Euro-Cart Volt Pro. Z hlediska vaší výšky - rukojeť, i když nenastavitelná, je v dobré výšce - 106 cm by mělo být absolutně ok i pro vyšších. Polohování do lehu, jakož i relativní pohodlnost sedadla, dokonce i stříška - jsou všechny fajn. Co se mně osobně na něm nezdá a beru jako mínus je - jak sama vzpomínáš, krátká zádová opěrka. Darmo má nosnost 22 kg, pokud se do něj 22kg dítě prostě nevejde. Já osobně musím říci, že z mého pohledu to velmi na dítě do trochu let není. Max tak do dvou, realisticky - pokud se tedy bavíme o jízdě v pohodlí.

Euro-Cart Volt Pro

Ani konstrukčně mi nepřijde nějaký odolný a pohodlný - velmi je vše takové tenké a labilní. Líbí se mi celkový design, ale ne až tak moc jeho provedení a pevnost.

Pokud potřebuješ malý, ale odolný kočárek v dostupné cenové kategorii, za mně Cybex Eezy S+ by byl podle asi nejlepším kandidátem - i když je o trošku dražší. Podstatně vyšší zádová opěrka, jakož i větší rozmer kol z něj jednoduše dělají praktičtější, ale přitom extra spratné vozítko, což opravdu i využijete.

Cybex Eezy S+

Prostorově je na tom výborně Gesslein Buggy S8 - a aktuálně bývá občas i ve výprodejích, jestli bys trefila nějakou dobrou ponuku.

Gesslein S8 Buggy

Z těch menších kočárků bych se dál podívala i na Joie Pact - v rámci cenové dostupnosti má i fajn opěrku, ale tedy kolečka, podobně jako u Volt Pro, jsou spíše menší. Espiro Art je podobným modelem.

Joie Pact

Espiro Art

A pak, pokud teda opravdu hledáš pohodlí pro větší dítě, bych zvážila i o něco větší, stále však správné modely - něco jako Kinderkraft Grande by jednoznačně bylo prostornější a i na jízdu o cosi lepší.

Kinderkraft Grande

Peg-Pérego Pliko Mini mi taky přijde jak zaujímavý nápad, ak by jsi byla ok i s golfkami. Je extrémně lehký!

Peg-Pérego Pliko Mini

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.