Který sportovní kočárek je vhodný do těžkého terénu?

Zodpovězené
17. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek do terénu. Myslím tím polní cestu, horu, štěrkové cesty, do kopce.

Nyní máme sporťák z kombinace Camarelo Zeo, ale v teplých dnech trávíme čas často venku a právě v takovém těžším terénu.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji za odpověď.

Ahoj,

osobně bych do terénu nejvíce doporučila trojkolky, jednou z nich je například Thule Urban Glide 2. Thule patří k nejlehčím trojkolkám a velmi lehce se s ním manipuluje. Najdeš u něj velká nafukovací kola, ruční brzdu, prodlužovací stříšku, uzavíratelný nákupní košík a snadné skládání. Ve výbavě mu chybí madlo a polohování nohou, které si musíš dokoupit zvlášť.

Další doporučuji Baby Jogger City Elite 2. Oproti TUG2 má menší, bezúdržbová gumová kola, polohování nohou a nabízí větší rozměry sezení na šířku, délka je stejná. Vede i v rozměrech v zádové části - má výše položenou stříšku, takže se do něj vejde i větší dítě a stále má dost místa nad hlavou. Madlo musíš dokoupit také zvlášť.

Pokud bys chtěla něco kompaktnějšího, tak postačí i Baby Jogger City Mini GT2. I když má menší kola, tak klame tělem, protože terénem projede bez problémů. Momentálně ho testuji pro obsáhlou recenzi a není nic, co by neprojel 🙂. Je to zkrátka dobrá volba jak do města, tak i na túry do přírody. Rozměrově je na tom navíc ještě lépe než Elite 2.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie