Který skladný sportovní kočárek má lepší odpružení?

Zodpovězené
20. led 2024

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně výběru sportovního kočárku pro roční dceru. Aktuálně se vozíme ve sportovní části Maxi-Cosi Adorra. Kočárek je už po pár dětech a má tvrdá neodpružená kola a celkově se nám velmi těžko ovládá i na hladké podlaze v OC, natož venku v terénu. Proto hledám něco s lepším odpružením a ideální i s možností v i proti směru jízdy. Cena potěší samozřejmě co nejnižší. Důležitá je skladnost a nízká hmotnost, neboť máme menší auto.

Jaký kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Zopa Quest je kočárek, který často doporučuji. Patří mezi oblíbené městské modely, které zvládají i travnatý terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušen. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí. Určen je pro osoby kolem 165 cm a méně.

Podobnými modely jsou Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, které mají o něco městští a tvrdší odpružení, ale průjezd mírným terénem s nimi hravě zvládneš.

Nejprostornější sedadla mají většinou neotočná tříkolová kočárky -Thule Spring, Baby Jogger City Mini GT2 atd. A nedej se splést, i když má kočárek v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka