Který sportovní kočárek má odpružená kola, ruční brzdu a dlouhou stříšku?

Zodpovězené
6. kvě 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek s následujícími kritérii:

  • otočný ve směru i proti směru jízdy,
  • teleskopická rukojeť,
  • úplný leh,
  • dlouhá stříška, abych nemusela dokupovat clony,
  • co nejskladnější do malého auta,
  • snadno složitelný,
  • odpružená kola, aby byl i do lesního terénu,
  • ideální ruční brzda.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

obávám se, že takový kočárek, co by splňoval všechna kritéria, neexistuje. Otočné kočárky do terénu a s ruční brzdou jsou těžší a méně skladné. Dobrou variantou můžou být kočárky značky TFK, které mají dobré odpružení do lesního terénu, ruční brzdu a možnost obousměrného sezení.

Konkrétně to může být model TFK Mono, který se dá se zakoupit s korbou Combi, ze které uděláš právě i obousměrný sporťák pro menší dítě (tak do 12-18 měsíců maximálně). Větší dítě pak dáš do klasického sporťáku po směru jízdy, který je opravdu prostorný a vydrží vám dlouho. Kromě toho má ruční brzdu pro bezpečné přibrzďování z kopce, dobré odpružení a nafukovací kola. I když vypadá robustně, tak má velmi snadnou manipulaci i skládání.

Dále to může být i bazarový Bugaboo Runner.

Pokud trváš na ruční brzdě, tak tu nabízí u svých kočárků například značka Hartan nebo Gesslein, ale jedná se o cenově dražší kočárky a ani ty nesplňují všechny Tvé požadavky.

Z těch klasických obousměrných kočárků mě napadá Britax Smile III nebo těžší Emmaljunga NXT90 F.

Nebo to může být i Baby Jogger City Premier, který má prostorné korýtkové sezení.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie