Který kočárek má vysokou opěrku zad a je vhodný pro půlroční dítě?

Zodpovězené
2. srp 2023

Ahoj,

prodala jsem 3kombinaci Moon Resea S, protože se mi nelíbila sportovní část s náhledovým okénkem a přišlo mi, že se syn bude relativně rychle bouchat hlavou o stříšku. Malý má půl roku, ještě nesedí, nicméně je dlouhé dítě a už nyní má 73 cm, 8 kg. Poohlížím se po kočárku, který bude buď čistě sportovní, nebo klidně ještě nějaká 2kombinace (může být i bazarový, který již nelze koupit).

Ve městě máme velmi rozbité chodníky a vysoké obrubníky, čili bych preferovala kočárek, který je stavěný na vesnici. Nechci kočárek s malými kolečky, protože v zimě bývá u nás dost sněhu a například takový Joolz Aer by to prostě nedal.

Hledám kočárek, který by byl pohodlný mně (170 cm) i muži (190 cm). Kolečka mohou být nafukovací nebo s výplní (takové bych raději). Ta gumová z Resea mi až tak dobře nepružila, a pokud gumová, tak hledám odpružení na kočárku, které by trošku tvrdé jízdě pomohl. Ocenila bych delší stříšku, která by ho schovala před zimou a větrem. Bylo by fajn, kdyby to byl nějaký lehčí kočárek, protože máme u bytu hodně schodů, ale skoro 12kg Reseu jsem neměla problém vycukat po nich.

Prohlížela jsem Valco Baby Snap 4 Trend Sport, Joolz Hub, Joolz Hub+, Moon Relaxx Edition (líbí se mi posouvatelná stříška) a Cybex Eezy S+2 (tento jsem na živo neviděla, nevím, jestli by dal náš terén a trochu se obávám častých reklamací Cybexu v poslední době).

Petite&Mars Street+ Air mi zase přijde, že ty bazarové po roce vypadají otřesně vyšisovaně od slunce. Budu vděčná za nějaký jiný tip na kočárek, který by nám posloužil ještě lépe než Resea S, ačkoli jsem s Moon jako značkou byla velmi spokojená. Cenový strop si představuji do 12 000 Kč, ať už nový nebo bazarový.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Moon ReSea S má tvrdší městské odpružení, které je pro tento typ kočárku typické. Výška zádové opěrky (53 cm), patří na trhu k těm větším. Jeho bratrský model Moon ReSea S Edition má oproti němu ještě o 2 cm menší výšku zádové opěrky.

Valco Baby Snap 4 Trend Sport je kočárek, který nemá žádné odpružení. Značka Valco Baby je známá tím, že její kočárky jsou bez odpružení, a tudíž nesplňují Tvá kritéria.

Podobně je na tom i Cybex Eezy S+², který nesplňuje kritérium větších kol, která si hravě poradí při přechodu i po čerstvě napadaném sněhu. Navíc jeho 44,5cm výška zádové opěrky by Ti určitě nevyhovovala.

Kočárky Joolz Hub+ a jeho předchůdce Joolz Hub mají sedadla dostatečně prostorná díky 51 cm vysoké zádové opěrce, avšak vnitřek sedadla patří k těm užším na trhu. Nejsem si jistá, zda Ti jejich sedadla budou vyhovovat, protože oproti ReSee jsou prostorově menší.

Pravdou je, že nejprostornější sedadla na trhu mají kočárky značky Baby Jogger.

Nejprostornějším modelem značky je Baby Jogger City Premier. Ten má výšku zádové opěrky 56,3 cm. Jeho úplný leh jednoznačně patří k největším na trhu se svojí délkou 104,6 cm. Má uzavíratelné náhledové okénko ve velké XL stříšce. Kola z tvrzené gumy zvládají i náročnější terén, a to i díky odpružení všech čtyř kol. Průměr kol je 20 a 30 cm, takže sníh by už neměl být u zaaretovaných předních kol problémem. Výška teleskopické rodičovské rukojeti je v rozmezí od 102 do 112,5 cm. Jeho celková váha je podobná ReSee, takže by neměla být problémem.

Případně si prohlédni i jiné modely značky, určitě mezi nimi najdeš model, který Tě okouzlí.

A ještě zmíním sportovní novinku Muuvo Roox. Tento model by Tě mohl zaujmout jak svojí prostorností, nízkou 10 kg váhou, XXL stříškou, tak i gelem plněnými koly s citelným odpružením. Jeho rodičovská rukojeť je nastavitelná do výšky 109 cm. Potěší také absence zadní osy kol, která pomáhá předcházet zakopávání.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka