Jaká dvojkombinace je nejlepší pro prosincové dítě?

Zodpovězené
29. zář 2023

Ahoj,

hledám dvojkombinaci pro děťátko, které se narodí v prosinci.

Žijeme na vesnici, ale často cestujeme a často jsme i ve městě. Důležité je pro nás to, aby se miminko v zimě vešlo do kočárku i s fusakem, aby byla sportovní část co nejkvalitnější. Hledáme kočárek, se kterým by se co nejjednodušeji manipulovalo, aby byl zároveň dostatečně pevný. Cena cca do 19 200 Kč.

Zatím se nám zamlouvají následující kočárky:

Který z nich je nej?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo a Moon ReSea S Edition + jsou jednoznačně ty nej kočárky z Tvého výběru.

Jejich váha se pohybuje kolem 11 kg s nasazeným sportovním sedadlem. Složit je můžeš jednou rukou spolu s nasazeným sportovním sedadlem v jakémkoli směru. Mají výšku zádových opěrek nad 50 cm, takže vydrží dítěti opravdu delší dobu. Možná až do konce kočárkovacího období, pokud nebudeš chtít změnu.

Miloo a Balios S Lux mají o něco prostornější hluboké korby. Ale zimní dítě nepotřebuje prostornou korbu, protože je maličké a vejde se do kočárku spolu s fusakem. Následně kolem 6 měsíců přechází do sportovního sedadla, proto je důležitý jeho výběr. V něm totiž pobude většinu času.

Všechny mají poměrně velké rozpětí nastavení výšky rodičovské rukojeti. Pozor na nižší položení nástaveb na konstrukci. Pokud jste vyšší, tak potřebujete mít i nástavbu umístěnou výše na konstrukci. Nebudete se hluboce předklánět, to má negativní vliv na páteř.

Joolz Day+ je kočárek, který má korýtkový typ sportovního sedadla. Byl jediný ve Tvém výběru. Nicméně, pozor na jeho 13,3kg váhu konstrukce! Není to nejlehčí kočárek, i když má spoustu jiných předností.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka