Který kočárek je vlastnostmi podobný Easywalker Qtro Plus, ale s modernějším designem?

Zodpovězené
5. zář 2023

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o radu s výběrem kočárku.

V listopadu čekáme 2. dítě a sháníme dvojkombinaci kočárku, který zvládne příležitostně i lesní či štěrkové cesty, horší chodníky. Doposud jsme měli Easywalker Qtro Plus a zvládl toho opravdu hodně. Nyní bychom chtěli něco v podobném duchu, jen modernější.

Prozatím mám v hledáčku Easywalker Harvey5 Premium Air a TFK Mono2 Air. Nové Easywalkery jsem zatím naživo neviděl, nevím, zda jsou podobně bytelné, jako bylo staré Qtro. TFK Mono2 mi přišel moc pěkně odpružený, dobře manipulovatelný a velký tak akorát. Nejsem si u něj jistý 3 koly (namísto 4) a jestli není outdoorový až příliš.

Ještě jsem se díval na Bugaboo Fox 5, který byl lehoučký, pěkný, ale zdál se mi spíše městský. Thule Urban Glide 2 se nám vzhledově nelíbí a Joolz Geo3 byl velký a tuhý.

Nejsme s manželkou nijak vysocí, vajíčko již máme od Cybexu.

Prosím o radu/ názor, který kočárek vybrat, případně doporučit nějaký další.

Děkuji

Ahoj,

dosud jste používali kočárek se sedadlem typu – rovný leh, ale řada Easywalker Harvey5 jsou kočárky s korýtkovým typem sedadla. Proto nevím, jestli Vám budou vyhovovat. Pokud chcete kočárek s rovným ledem, tak se podívejte bratrský model Easywalker Jimmey. Některým rodičům však nevyhovuje otevřenost z boků sedáku.

Více info o těchto kočárcích, najdeš zde:

Obecně se snáze manipuluje s kočárky, které mají jen tři kola. Čtyřkolová jsou prý stabilnější, ale dalo by se o tom polemizovat. Všechno je to o zvyku, tedy o manipulaci.

TFK Mono2 je výborný kočárek, který často doporučuji. Více info o něm, najdeš zde:

Nedávno jsem vyšším rodičům doporučila velmi kvalitní výběr kočárků, které se však hodí i pro středně vysoké rodiče, tak Ti sem moji odpověď pro inspiraci připnu. Nový Britax Smile 5Z by se podle mě skvěle hodil i Vám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka