Jaký sportovní kočárek je vlastnostmi podobný Britax B-motion 4 Plus?

Zodpovězené
5. říj 2023

Dobrý den,

už jsem prošla spoustu diskuzi, ale nenašla jsem přesně to, co jsem potřebovala.

Z dřívějška mám zkušenosti s kočárkem Camarelo, ale nevyhovovala mi dvojkombinace, hlavně to věčné sundávání sportovní části, která zabírala hodně místa. Časem jsem ji nahradila tedy kočárkem Britax B-motion 4 Plus. Ideální kočárek, dnes již bohužel neprodejný.

A nyní prosím k radě. Sháním pro miminko sportovní kočárek, na který jde nasadit korba/vajíčko, a zároveň lze složit pote jako sporťák na placku do kufru (viz zmíněný b-motion 4+). Prostě abychom se vyhnuli budoucímu měnění kočáru, protože dvojkombinace je špatně skladná. Dále bychom rádi, aby byl prostorný, měl delší ložnou plochu, aby se v něm i starší dítě dobře vyspalo. Dále aby byl odpružený, váhově tak nějak normální (10-12 kilo), madlo na ruce nastavitelné, košík na nákupy větší, aby měl polohovaní nožiček, a aby šel lehce složit "na placku" (montování koleček při každém složení ne). A jedním z hlavních požadavků - aby šel stáhnout a vyprat v pračce. Již jsme obešli několik obchodů a ne a ne narazit na žádný, který by splňoval vše jako uváděný Britax.

Našli jsme samé tříkolky, což by nevadilo, a to Thule Urban Glide 2, TFK Mono2, Baby Jogger Summit x3, ale vždycky každému kočárku něco chybí. Thule mi třeba přijde, že je na 2leté dítě malý, vyzkoušeno osobně. Dále jsme viděli třeba P&M Royal, ale na něj prý nejde dát korbička. Terénní být nemusí, stačí normálně do lesa.

Děkuji za radu.

Ahoj,

rozumím Tvým požadavkům, ale cítím z nich, že každý kočárek velmi porovnáváš s Britax B-Motion 4 Plus. Je tedy možné, že ani jeden kočárek z mého výběru Ti nebude dost dobrý.

Navrhuji, aby ses podívala na model Muuvo Quick SE 2. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřete, protože ve složeném stavu bude stát přesně tam, kde jej postavíte. Prostorné perforované a výškově nastavitelné sportovní sezení patří na trhu k těm prostornějším (díky 50 cm vysoké zádové opěrce). Jeho bezúdržbové nenafukovací pneumatiky společně s odpružením zaručují dobré jízdní vlastnosti. Má teleskopickou rukojeť, kterou lze nastavit ve výšce od 96 do 105 cm. Je vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče.

Podobným modelem je Kinderkraft Nea.

V úvahu přichází i kočárek Espiro Miloo. Je to prémiový designový kočárek pro rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru, zabudovaným stabilizátorem vibrací hluboké korby a možností polohování sedáku do kolmého sedu a naprosto rovného lehu. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, jelikož ve složeném stavu stojí. Obě nástavby patří na trhu k těm prostornějším.

Případně zvaž tříkolový Baby Jogger City Mini GT2, který je neotočným modelem. Ale jeho sezení je jedním z nejprostornějších na trhu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka