Který barevný sportovní kočárek je dobře odpružený a lehký?

Zodpovězené
26. črc 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek.

Mé požadavky:

  • obousměrný,
  • dá se dát do úplného lehu i do pěkného sedu,
  • aby opěrka šla dát kolmo,
  • musí mít dostatečně dlouhou část na nohy,
  • abych se nemusela k dítěti moc ohýbat,
  • síťka na střeše,
  • lehký,
  • snadno složitelný,
  • aby nezabíral mnoho místa v autě, často cestujeme,
  • dost důležitý je i design - něco jemnějšího a veselejšího, ne šedou/černou.

Zaujal mě velmi Cavoe Ideo.

Zvládne i naše děravé stezky a je dost odpružený?

Nechci na úkor designu ublížit dcerce, aby ji tam hodně třáslo. Prý lze k němu koupit i větší kola.

Děkuji

Ahoj,

škoda, že si neuvedla výšku. Dokázala bych přesněji určit typ kočárku, ke kterému by ses moc neohýbala.

Cavoe Ideo je cestovní typ kočárku. Projede i městem, ale zázraky na dlažbě od něj nečekej. Má malá 15 cm kola z tvrzené gumy. Odpružení je na jeho typ standardní. Zajímavý je svým 360 stupňovým otáčením sedáku. Je to kočárek rozměrů příručního zavazadla, který můžeš za sebou táhnout jako kufr. Dodáván je s pláštěnkou do deště, moskytiérou, nánožníkem a cestovním obalem. Výška rodičovské rukojeti je pevná a nachází se ve výšce 104 cm. Sedadlo je níže položeno. Kočárek je vhodný pro nízké rodiče. Jeho design je však prémiový a zajímavý.

Oproti tomu model kočárku Bugaboo Bee 5 je prostornější. Sama jsem jeho majitelkou. Stále je dostupný jako nový a také jako bazarový. Splňuje všechny Tvé požadavky. Stříšku si můžeš zakoupit podle Tvé potřeby. Volila bych letní.

Můžeš však sáhnout i po novějším kousku Bugaboo Bee 6. Ten má o 2,7 cm větší kola a zabudované dětské madlo. Já spíš používám Snack Tray. Dětské madlo ani nevyužívám. Také je dodáván se zabudovaným stojanem, který umožnuje jeho stání po složení. Má úplný leh a zároveň kolmý sed. Po složení má praktické rozměry do kufru auta. Skládá se s nasazenou sedačkou v jakémkoli směru. Sama jsem ho kupovala se záměrem podobným tomu Tvému. U mě splňuje účel a slouží velmi dobře. Já mám výšku 165 cm, sedadlo je umístěno níže. Ale občasné sehnutí mi za vysoké pohodlí syna stojí.

Pokud Ti ohýbání vadí, tak doporučuji prohlédnout si kočárky Zopa Quest, Nuna Demi Grow a Joie Versatrax. Jsou už o něco větší po složení. Ale stále přijatelné a praktické.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka