Kočárek na vesnici v Podkrkonoší s velkou korbou. Jaký (retro) model pro nízkou maminku?

Zodpovězené
3. črc 2019

Krásný dobrý večer 🙂,

v září se nám má narodit dcerka a já se naplno začala věnovat výběru kočárku.

Hodně se řídím délkou korby, syn je také zářijový a kočárek, který jsme měli, byl malý, syn se nevešel už ve 4 měsících do korby (s fusakem - byl leden)... S manželem jsme se shodli, že jelikož bydlíme ve vesničce v Podkrkonoší, budeme volit kočárek s velkými všemi čtyřmi koly, s předešlým jsem zde jen bojovala a nikde se pořádně nedostala.

Jako první mě učaroval Roan Emma, ale maminky si hodně stěžují na sportovní nástavbu, dál třeba Tako Acoustic a Raf-Pol Margaret. Jako poslední se mi líbí Firkon Vesta Swing, měl by mít údajně nejdelší korbu ze všech (85cm) a taky se mi dost líbí, ale recenze jsem k němu žádné nenašla.

Jsem malá (157cm) a normálně toho moc nevážím (teď jsem teda slon 😂), proto mě zajímá také ovladatelnost kočárku, abych ho zvládla já a on, aby zvládl náš terén.

Poradíte mi, prosím? Už jsem vážně v koncích 😦

Děkuji mockrát!

Kačka 😊

Ahoj!

Začnu tvým výběrem, postupně se propracujeme i k nějakým mým řešením.

Kočárky Firkon za mě nejsou úplným ternem, zejména co se týče váhy. Firkon Vesta Swing má až 17 kg, to podle mě nedáš dlouhodobě v pohodlí! Kromě toho, 85 cm je délka měřena nahoru, matrace je realisticky kolem 78 cm (a to je už dost, a dostatečná délka). Pokud uvažujete o převážení kočárku, bude to trochu brutál.

Firkon Vesta Swing

Tako Acoustic detto, za mě je tato váha příliš.

Tako Acoustic

Raf-Pol Margaret je o něco lehčí, ale sama nemám a nevnímám kvalitu kočárků této značky až tak pozitivně. Zejména příslušenství a sportovní část mně osobně přijdou hodně slabé.

Raf-Pol Margaret

Roan Emma mi z těchto - polských, levnějších retro kočárků přijde jako lepší volba. Stále mi však přijde velký a i široký, nevím, no. 157 cm... Při této výšce tyto vysoké, mohutné a i po složení velké kočárky, navíc s neotočnými koly, tak úplně nevím vyargumentovať pozitivně. Mně to přijde přestřelená volba - pěkná, s velkou korbičkou, ale prostě trochu moc.

Roan Emma

Pokud velkou korbu, větší kola a dobré odpružení, a přitom ne tak extra těžký, prosím zvaž i ABC Design Salsa 4, případně, z polského typu Kinderkraft Grande. Ta nižší váha je obrovskou pomocí, stejně jako o něco kompaktnější složení - zejména z dlouhodobého hlediska.

ABC Design Salsa 4

Kinderkraft Grande

A tedy pokud faktfaktfakt neotočná kola, zkus uvažovat o kvalitnější možnosti s těžištěm tak, aby to bylo absolutně jednoduché na ovládání. Za mě, i když dražší, možná některý z klasických Emmaljunga kočárků (i do bazaru se vyplatí podívat, je to fakt kvalita i na x dětí), případě Inglesina Sofia.

Inglesina Sofia

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.