Je lepší kočárek Venicci Tinum Upline, nebo Peg Pérego Book?

Zodpovězené
21. říj 2022

Ahoj,

mým TOP je stále Cybex Priam, ale je i cenově top. Babystyle Egg 2 je také zajímavý, ale ta neskladná sportovní část/sedačka mě odrazuje. Po dalším hledání nám bliká Venicci Tinum Upline (skladný, prostorný i design i terén). A ještě mě zaujal i Peg Pérego Book.

Není už "zapomenutý"?

Málo se o něm mluví, a proto je neokoukaný. Přijde mi praktický a vhodný jak do terénu, tak do města. Ale asi těžší.

ABC Design Salsa, Moon, Zopa mám prohlédnuto. Chci dodat, že kočárek nepotřebuji pro další dítě.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

kočárková novinka v podobě Venicci Tinum Upline je vylepšenou verzí modelu Venicci Tinum 2.0. Má navíc paměťová tlačítka, která umožňují odpojit hlubokou korbu a sedadlo sportovní části jednou rukou. Má také nastavitelné odpružení, gelem plněná kola a magnetický 5-bodový bezpečnostní pás. Skládání je rychlé a snadné jednou rukou a má i popruh pro přenášení.

Peg-Pérego Book je základním modelem značky. V roce 2021 prošel několika výraznými inovacemi, které potěší. V první řadě prošla změnou samotná konstrukce kočárku, která má užší – 51 cm, rozměr. Přední pěnová kola jsou v průměru o 1 centimetr větší, a zadní pěnová kola jsou výrazněji odpružená. Navíc přibyla možnost dokoupení terénnějších kol, který tvůj kočárek přemění na off-roadový. Výraznou změnou, a to nejen z pohledu designu a použitých nových materiálů, prošlo také sedátko sportovní části. To je nově plně otočné a s vyšší 22kg nosností. Stříška je XXL rozměrů s přidaným neuzavíratelným náhledovým okénkem, které umožňuje neustálý oční kontakt. Kočárek složíš stále i jednou rukou způsobem „na knihu“, podle kterého je kočárek i pojmenován. Po složení sám stojí a nezabere moc místa. Předností kočárku zůstává i obrovský nákupní košík, který lze vzadu sklopit pro lepší přístup (easy load system).

Podobným modelem je ABC Design Salsa 4 Air. Kočárek má prostorné sedadlo, které můžeš otáčet a polohovat v obou směrech až do klasického rovného lehu, včetně opěrky nožiček. Prodává se v kombinaci se skládací hlubokou korbou, která má nově (rok 2022) na přední straně panoramatické ventilační okénko – pro lepší cirkulaci vzduchu během letních dnů. Přibyla i nová paměťová funkce, která umožňuje uvolnit každou stranu vaničky samostatně, díky čemuž můžeš mít neustále jednu ruku na madle pro přenášení. Hluboké vaničky druhé generace (2023) mají možnost polohování. Stříšku na hluboké i na sportovní nástavbě lze rozepnutím prodloužit o panel s větracím okénkem. Kočárek je určen pro vyšší rodiče.

Škoda, že jsi neuvedla své požadavky na kočárek konkrétněji. Tady tedy skončím a nebudu popisovat všechny Tebou zmíněné značky.

Určitě si přečti naše články:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka