Je lepší Britax Smile 5Z, nebo Cybex Talos S Lux?

Zodpovězené
11. srp 2023

Ahoj,

jdeme kupovat první kočárek. Kočárkovat chceme ve městě, ale často i v terénu.

Vyhlédla jsem si Britax Smile 5Z a Cybex Talos S Lux, ale neumím se rozhodnout.

Který z těchto dvou, případně i nějaký jiný, si mám vybrat?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky jsou vhodné nejen do města, ale i do terénu. Tomu odpovídá také jejich vyšší váha. Oba jsou si funkcemi velmi podobné, nicméně Talos S Lux má použité kvalitnější materiály a designově je zajímavější.

Cybex Talos S Lux je dobrou volbou v případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku, protože Tě zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období. Oproti Smile 5Z je podstatně větší, avšak dítě je v něm z boků méně chráněno.

Britax Smile 5Z Tě také zaujme jednoduchým, ale obouručním, složením spolu s nasazeným sportovním sedadlem na konstrukci v obou směrech. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít – ve složeném stavu stojí sám.

Podobným modelem Smile 5Z je bratrský model Britax Smile 4. Rozdíly najdeš v připnuté odpovědi, kde jsem je porovnávala:

Určitě Ti doporučuji přečíst si moji nedávnou odpověď, jelikož je důležité si před koupí prvního kočárku vše dobře promyslet. Vybíráš si totiž první kočárek! V odpovědích najdeš kočárky, které by mohly vyhovovat i Tobě:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka