Jaký sportovní kočárek využijeme, když bydlíme ve vesnici pod Tatrami?

Zodpovězené
2. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 10měsíční dceru.

Chci, aby alespoň trochu splňoval následující požadavky:

  • aby zvládl i trošku náročnější terén, bydlíme na vesnici pod Tatrami,
  • aby nebyl příliš těžký,
  • aby se dal poměrně snadno složit a dát do auta,
  • aby byl také pohodlný na spaní a měl dost dlouhou stříšku.

Který kočárek je pro nás nejvhodnější?

Děkuji

Ahoj,

často doporučuji Thule Urban Glide 2, protože patří k nejlehčím na trhu. Tentokrát ovšem ne. Mám ho osobně odzkoušen, můžeš si přečíst i moji podrobnou recenzi. Má malé minus, kterým je nedoléhání stříšky a zádové opěrky. Tvoří se mezi nimi 1,5 až 2 cm odskok. Může Ti přes to profukovat chladný vzduch. Zima ve městě není srovnatelná se zimou pod Tatrami.

Výbornou volbou by byl kočárek Bumbleride Indie, který je na našem trhu méně dostupný. Zkus se podívat na bazarový model.

Prohlédni si terénnější kočárky Baby Jogger City Elite 2 a TFK Mono. Elite je lehčí oproti Mono. Ten má ovšem zase vyšší nosnost.

Pokud by Tě neoslovily tříkolky, koukni se na čtyřkolový Baby Jogger City Premier.

Tyto kočárky Baby Jogger mají v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu . Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem.

Případně koukni také na Maxi-Cosi Nova 4. Menším mínusem je jeho 15 kg nosnost. Jeho jízdní vlastnosti, funkce a design Tě však mile překvapí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka