Jaký prostorný a otočný sportovní kočárek má větší odpružená kola?

Zodpovězené
4. dub 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro syna. Ocenila bych větší, odpružená kola, ne taková ta maličká, se kterými bych vyjela maximálně před dům v zimě. Ráda bych, aby sporťák šel nasadit oběma směry. Cenově cca do 10 000 Kč

Najde se něco takového? Mimo Kinderkraft.

Děkuji

Ahoj,

doporučuji například X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršímu modelu má zvětšené rozměry sedáku a stříšku má umístěnou výše, aby i větší dítě mělo dostatek místa nad hlavou. Dále pak má i lepší tlumení předních koleček, měkčí odpružení a potěší i zadní kola, která jsou nafukovací. Nechybí mu prostorný košík, který se dá zvětšit, nastavitelná rukojeť a prodloužená stříška s ventilačním okénkem. Sportovní sedák se dá složit v jednom kuse spolu s konstrukcí. Nevýhodou je nižší nosnost (15 kg).

Může to být i jeho více terénnější varianta X-lander X-Move, ale má také nižší nosnost a váží už 15 kg.

Dále doporučuji o trochu dražší Britax Strider M. Kola má kvalitní gumová, která jsou zároveň bezúdržbová a vhodná i do terénu. K tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. Dále má 10 kg hmotnost, vyšší nosnost (22 kg), obousměrnou sedačku s polohováním nohou a možností úplného lehu a nastavitelnou rukojeť. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg.

A podívej se i na tyto modely, zda Tě nezaujmou. Kola mají sice menší, ale i přes to mají dobré jízdní vlastnosti.

Otočné modely jsou většinou méně prostorné, těžší a i dražší, tak by stálo za zvážení, zda nejít do modelu jen po směru jízdy.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie