Jaký lehký a skladný kočárek do města, který něco vydrží?

Zodpovězené
4. črc 2022

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Mám Britax smile III, ale už bych ráda něco skladnějšího (pro dceru 19 měsíců), ale zároveň aby něco vydržel. Ve zkratce - skladný, lehčí a kvalitní.
Do terénu mám Thule glide 2, ale chci kočárek do města a do obchodu, ale i ve městě máme nějaký terén (např. kostky nebo v zoo).

Rozhoduju se mezi

  • Joolz aer - ten je mega super skladný, ale mam strach z koleček (jsou malá) a vadí mi, že nejde nastavit výška madla na ruce
  • Joie mytrax- ten vypadá skvěle, ale nejsem si jistá, že je skladný
  • Hauck uptown- opět mi přijde málo skladný

A u všech si nejsem jistá celkově pevnosti a kolečky.
Nebo si nechám i ráda poradit, který jiný by byl vhodný.

Děkuju
Pája

Ahoj,

toto jsou tři poměrně rozdílné kočárky. Joolz Aer je velmi oblíbený kočárek typu golfek, tedy kompaktní, lehký kočárek, určený právě na pochůzky po městě, obchodech či cestování. Ačkoliv má kolečka menší, tak zvládne i městský terén díky dobrému odpružení. Jelikož máš do terénu ještě Thule Urban Glide 2, tak mi dává pořízení tohoto modelu největší smysl.

Joie Mytrax je těžší a méně skladný model. S terénem si poradí rozhodně nejlépe z uvedených kočárků, ale přijde mi zbytečné mít skoro 12 kg vážící kočárek.

Hauck Uptown by vyhovovat mohl, ale též má větší hmotnost (10,5 kg), a i odpružení je slabší.

Pokud upřednostňuješ vetší kola, tak bych doporučila ještě tyto modely kočárků - Inglesina Maior, Avova City Ranger či Cybex Eezy S+², které mají už kola větší, takže si dobře poradí i se zhoršeným trénem a stále jsou lehké i dobře skladné.

Dobrou volbou by byl určitě i Babystyle Oyster Zero, který zase zaujme velmi prostorným sezením a extra dlouhou stříškou.

A z kompaktnějších modelů doporučuji ještě Easywalker Jackey, který je podobný Joolz Aer, ale oproti němu má polohování nohou a možnost úplného lehu.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie