Jaký kompaktní sportovní kočárek na výlety a dovolené doporučuješ pro 17měsíční dcerku?

Zodpovězené
12. bře 2022

Ahoj,

mám skoro 17měsíční dceru a hledám sportovní kočárek, který složený nezabere moc místa. Kočárek už moc nepoužíváme. Potřebuji ho jen na výlety a dovolené.

Další požadavky:

  • aby nezabíral mnoho místa v autě,
  • aby se dal dát do lehu,
  • možnost prodloužení stříšky,
  • raději s většími koly vhodnými i do mírného terénu,
  • čím vyšší maximální nosnost, tak tím lépe.

Golfový kočárek moc nechci kvůli kolům.

Děkuji

Ahoj,

doporučuji kočárek Inglesina Maior, který má na svůj typ opravdu velká kola. Kromě toho je lehký (7,9 kg), skladný a lehce složitelný jednou rukou. Samozřejmostí je i prodlužovací stříška, možnost úplného lehu, složení jednou rukou a dostatečně velká nosnost (22 kg). Ke kočárku dostaneš i padnoucí nánožník.

Jako další varianta mě napadá TFK Dot 2, který působí robustním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče. Ačkoliv nemá nastavitelnou rukojeť, tak je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol. Kočárek je krásně odpružený, takže ani větší terén nebude žádný problém. Po složení je velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo. Rozměry sezení mají oba kočárky velice podobné. Nosnost má o 3 kg vyšší (25 kg). Nechybí ani polohování nožiček. V ostatní parametrech si jsou kočárky jinak velice podobné, včetně hmotnosti, kterou se liší jen o půl kg.

Držím palce při výběru a kdybys ještě měla nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie