Který kočárek pro batole má nosnost alespoň do 25 kg, větší kola a je vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
11. bře 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro větší batole od 18 měsíců.

Mé požadavky:

  • nosnost alespoň do 25 kg,
  • větší kola vhodná i do mírného terénu, tráva, štěrk, rozbitý chodník,
  • vyšší rukojeť vhodná pro vyšší lidi (mám 175 cm a manžel 190),
  • cena do 5 000 Kč,
  • složitelný,
  • pěkný moderní design, prodloužená stříška, nákupní košík.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

spoustu kočárků má nosnost maximálně 25 kg, ale vždy se jedná o celkové zatížení celého kočárku. Počítá se do toho tedy i váha nákupního košíku nebo kapes / organizérů. Zatížení sedadla je obvyklých 22 kg, ale kočárek uveze většinou více 🙂.

Pokud hledáš kočárek s co největší nosností, měly by Tě zajímat i rozměry sedadla, aby se i větší dítě vešlo pohodlně do kočárku.

Osobně bych se dívala spíše po kvalitních bazarových kočárcích. Koukni na tuto otázku z poradny, kde jsem odpovídala na podobný dotaz. Najdeš v ní tipy na opravdu prostorné kočárky, co uvezou bez problému i těžší dítě.

Pokud bys přece jen chtěla nový kočárek, tak Tvým požadavkům by mohl vyhovovat třeba Hauck Uptown, který má také celkovou 25kg nosnost. Kromě toho má gumová kola s odpružením, nastavitelnou rukojeť, možnost úplného lehu s polohováním nohou, dlouhou prodlužovací stříškou, prostorný nákupní košík, lehké skládání i ovládání. Jedná se spíše o městský kočárek, ale i mírný terén zvládne.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie