Jaký kočárek pro novorozence a 15měsíčního sourozence?

Zodpovězené
26. říj 2022

Ahoj,

čekám druhé miminko. V době porodu bude mít můj první syn 15 měsíců.

Jaký sourozenecký kočárek by byl vhodný pro dvě děti?

Hluboká korba + sportovní, později 2 sportovní kočárky. Podle možnosti takový, který se vejde do kufru auta Audi A4.

Děkuji za odpověď

Ahoj,

kufr Audi A4 je objemově prostorný, akorát má nevýhodu v rozměrech otevírání kufru. Chtělo by to něco se skládáním na plocho a v co nejužším rozměru, zároveň nepříliš široké. Počítám s tím, že kočárek si na délku můžeš pootočit. A nejlépe tak, aby se Ti kočárek nevzpříčil.

Nejlepší možností by byl Cybex Gazelle S, který má po složení praktické rozměry (84,5 × 65 × 32 cm). Navíc je prvním konvertibilním kočárkem využitelným jak v jednomístné verzi, tak ve formě dvoumístného tandemu. Ohromí schopnou konstrukcí s vysokou nosností pro každé sedadlo, které unese až 22 kg dítě. Má prostorný nákupní košík, jehož nosnost je dalších plus 12 kg. Odpružená kola s bezúdržbovými pneumatikami plněnými pěnou projdou i nerovnostmi.

Dalším kandidátem je Bugaboo Donkey 5 nebo jeho starší ročníky. Na šířku má jen 74 cm, ale můžeš ho předělat v pár krocích na mono (60 cm). Je lehký a konvertibilní, takže když se už starší sourozenec nebude chtít vozit, jednoduše ho předěláš opět na Mono. A případně mu dokoupíš už jen skejt.

Prohlédni si také kočárky, které jsem nedávno zmiňovala v podobných otázkách. Pro inspiraci Ti je sem připnu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka