Jaký kočárek pro dvouleté dítě, které váží 12 kg?

Zodpovězené
30. dub 2022

Ahoj,

rozhlížím se po kočárku pro starší dítě, které má 2 roky a 12 kg.

Hlavní podmínky:

  • s vyšší nosností - ne do 15 kg,
  • polohovatelný v sedě 90°, i do úplného lehu,
  • dobře skladný,
  • případně dostatečně velký úložný prostor,
  • dlouhá stříška,
  • lehký,
  • cena není podmínkou.

Uvažovala jsem nad golfovým, ale tam by byla podmínka, aby měl vpředu klasická kola, ne ta dvojitá.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji kočárek Bugaboo Bee 6. Jedná se o designovku, která se ne každému může líbit, já ho však miluju 🙂. Má úplný (kolmý) sed, od kterého se pomalu upouští u novějších kočárků. Oproti starším modelům má větší kola a madlo. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a prodloužit sedák. Nákupní košík je nejen prostorný, ale má super umístění, že cokoliv dítě upustí pod sebe, tak spadne do něj. Další nespornou výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočárků, kam si dítě vyleze a sleze samo. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Případně ani jeho starším modelem Bugaboo Bee 5 neuděláš chybu.

Kolmý sed má i Cybex Mios 2, Cybex Mios 3, který je pro mě nejhezčí kočárek na trhu. I když má malá kolečka, tak má fajn odpružení. Mios má navíc (oproti Bee) polohování nohou a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů.

Dále mě napadá ultralehký (6,6 kg) Leclerc Magicfold Plus či jeho nástupce Leclerc Influencer, který má celkem rovné sezení a též povedený moderní design.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie