Jak najít dobrý kočárek s nosností do 22 kg?

Zodpovězené
23. lis 2023

Ahoj,

jsem prvorodička a nemám moc velké zkušenosti s kočárky. Mám 8měsíčního syna a hledám pro něj vhodný kočárek. Ten náš nebyl šťastnou volbou a už teď se do něj nevejde. Hledám tedy takový, který bude do 22 kg.

Chtěla bych, aby byl polohovatelný až do úplného lehu. Bydlíme ve městě a občas chodíme i na vesnici. Hledám sportovní kočárek, u kterého lze dát stříšku úplně dopředu, aby synovi bylo pohodlně a teplo. Byla bych ráda, abych měla celou sportovní část nasměrovanou ke mně a viděla dítěti do tváře. Dále je pro mě důležitá opěrka pro nohy, aby se dala polohovat do roviny, když tam budu mít fusak, tak aby to bylo pohodlné. Cenově bych byla ráda, kdyby se vešel do 7 000 Kč. Barva neutrální: šedá, černá, hnědá, může být také zelená.

Který kočárek na základě těchto kritérií bys mi poradila koupit?

Děkuji

Ahoj,

otočné kočárky mívají většinou rozměrově menší a užší sedadla. Z kategorie větších a prostornějších mě brzdí nižší cenový limit.

Jemně nad Tvým rozpočtem je kočárek Zopa Move Cross. Je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu a také po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a dobrá manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu. Sportovní sezení je vhodné i pro větší děti díky 55 cm vysoké zádové opěrce, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě po celou dobu kočárku.

Podobným cenově dostupným modelem je i Carrello Alfa 2023. Je to však kočárek pro rodiče, kteří se pohybují převážně v městském prostředí. Díky níže položeným nástavbám a nastavitelné teleskopické rukojeti do výšky 104 cm je vhodný pro různě vysoké rodiče, kteří zároveň ocení i nízkou hmotnost a jednoduchou manipulaci umožňující ovládání jednou rukou. Zaujme také jednoduchým složením s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Po složení zabere málo místa, což ušetří místo při uskladnění a lze jej táhnout za sebou jako kufr. Sportovní sezení je obousměrné a lze jej napolohovat do zcela rovného lehu.

Prohlédni si také kočárek Hauck Walk N Care. Ten je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a dobrá manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem a potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do skoro naprosto rovného lehu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka