Jak lehký sportovní kočárek doporučuješ po ABC Design Salsa 4 Air?

Zodpovězené
12. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit při výběru kočárku. Od narození používáme ABC Design Salsa 4 Air. Dcera má rok, 80 cm, 11 kg a vozí se už po směru.

Na tomto kočárku oceňuji velký košík, vysoké madlo a občas i jeho mohutnost. Běžné nerovnosti ani necítím a konstrukce je opravdu kvalitní. Co ale fakt už nedávám je jeho váha. Do kopce už na procházky nechodíme a autem raději nejdu, pokud nemusím.

Chtěla bych ho vyměnit za lehký sportovní kočárek. Mé požadavky:

  • vyšší, vhodný pro vysokého rodiče,
  • hmotnost ideální do 8 kg,
  • větší stříška,
  • úplný leh, neboť dcera v kočárku ještě spí,
  • vhodný ke každodennímu kočárkování po městě (horší terén jen výjimečně),
  • alespoň nějaké odpružení,
  • aby nehrkal,
  • větší košík a opěradlo, které lze dát co nejkolměji.

Koukala jsem na Easywalker Jackey a Cybex Eezy S+ 2. Je tam podobná cena, velikost a pružení. Na Cybexu se mi líbí, že by se dala nakliknout i vanička. To bych ještě mohla využít u druhého dítěte. Ani jeden nelze dát úplně kolmo, což je škoda.

Splňují tyto kočárky mé požadavky?

Existuje i jiný kočárek, který si mám prohlédnout?

Druhý problém souvisí s délkou těchto sportovních kočárků. Překvapilo mě, že mají krátkou ložnou plochu. V obchodě mi bylo řečeno, že delší nenajdu.

Je to pravda?

Dívala jsem se na Britax a Joie sporťáky, ale jsou maličké a dost těžké.

Děkuji

Ahoj,

koukni na tuto otázku z poradny, kde jsem odpovídala na podobný dotaz.

Oba kočárky splňují Tvé požadavky, jediný větší rozdíl vidím v kolech, Eezy je má gumová, tedy jsou kvalitnější. Jackey má zase větrací okénka, měkčí odpružení a vychytávku, kdy se doskládá sám.

Pokud bys chtěla více prostornější kočárek, tak doporučuji Babystyle Oyster Zero, který nabízí jednu z nejširších sedaček (41 cm), ložná plocha je pak dlouhá 91 cm, takže se pohodlně vyspí i větší dítě.

Za zmínku stojí rozhodně i Inglesina Maior, má velká kola a dobré odpružení.

Co se týče ložné plochy, tak všechny tyto lehké kočárky mají délku kolem 85-91 cm, při spaní má tedy větší dítě nohy mimo sedák (pokud nespí s pokrčenýma nohama 🙂). Pokud bys chtěla prostornější kočárek, tak bude mít mnohem vyšší hmotnost - kolem 10 kg. To je například Britax B-Motion 4 Plus, Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, které maminky kupují nejčastěji pro větší dítě. Mají lepší jízdní vlastnosti (hlavně Britax), ale jsou těžší a méně skladné.

Ani jeden kočárek nebude špatnou volbou, ale pokud Ti jde o co největší rozměry a nízkou váhu, tak Ti doporučím Babystyle Oyster Zero.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie