Existuje sportovní kočárek s velkou stříškou, který zvládne štěrkové parkoviště?

Zodpovězené
30. dub 2022

Ahoj,

máme kočárek Inglesina Trilogy. Máme v plánu chodit v létě na jezero, nicméně před ním je štěrkové parkoviště, přes které se musím dostat. S Inglesinou to jde velmi obtížně.

Existuje nějaký kočárek s velkou stříškou (pokud by usnul odpoledne, ideál by bylo UV 50), který toto zvládne?

Syn má dva roky, 92 cm, 12 kg.

Děkuji

Ahoj,

doporučím Petite&Mars Street+ Air, který má velká nafukovací kola, takže si bez obav poradí i s terénem jako je štěrková cesta. Samozřejmostí je i dlouhá prodlužovací stříška s SPF 50 nebo prostorné sezení.

Pokud bys nechtěla nafukovací kola, tak se dá pořídit i ve variantě s gumovými koly - Petite&Mars Street+ RWS. Oproti nafukovacím kolům může trochu více "drncat", ale pokud přední kola zaaretuješ, tak štěrk bez obav zvládne.

Dále mě napadá i Joie Mytrax, který má zadní kola nafukovací a přední gumová.

Nebo Baby Jogger City Mini GT2, který má sice menší kola, ale díky tomu, že je to trojkolka, tak má velmi dobré jízdní vlastnosti. Navíc má jedno z nejprostornějších sezení a stříšku ve vyšší pozici, takže i větší dítě má stále dost místa nad hlavou a pohodlně se v něm vyspí.

A myslím si, že by mohl obstát i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade s nafukovacími koly, který je z uvedených modelů nejlehčí. Chybí mu tedy odpružení, tak je tvrdší, ale štěrk zvládne - opět si můžeš pomoci s aretací.

Všechny modely jsou dostatečně prostorné i pro větší dítě a samozřejmost je možnost úplného lehu s polohováním nohou. Dále mají dlouhou prodlužovací stříšku s odvětráváním, prostorný nákupní košík a nastavitelnou rukojeť pro pohodlné přizpůsobení kočárku své výšce.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie